Požáry v uprchlickém táboře v Řecku ukazují, že azylové politiky EU jsou neudržitelné

Požáry v uprchlickém táboře v Řecku ukazují, že azylové politiky EU jsou neudržitelné

Požáry v přijímacím středisku pro žadatele o azyl na řeckém ostrově Lesbos ponechaly tisíce lidí bez přístřeší. Přibližně 13 000 lidí – včetně těch ze Sýrie, Afghánistánu, Iráku a západní Afriky – žilo v přijímacím a identifikačním středisku Moria (RIC) v prostoru určeném pro něco málo přes 3000. Většina z nich ztratí těch pár věcí a chatrné a nedostatečné bydlení, které měli. Píše portál NationalInterest .
Lesbos je nyní v oficiálním výjimečném stavu. Jsou vysílány lodě, které pomáhají chránit ty, kteří zůstali spát na silnicích před táborem, přičemž některé z nich byly blokovány policií, aby zabránily lidem ve vstupu do okolních vesnic. Mezitím panuje zmatek ohledně toho, jak budou azylové případy postupovat, když požáry poškodily také mnoho správních zón v táboře.
Tento požár je pouze nejnovějším z řady tragických případů požáru a násilí, stejně jako nelidských podmínek, které utrpěli ti, kdo žádají o azyl na egejských ostrovech Lesbos, Samos, Chios, Leros a Kos. Je to ostrá připomínka selhání současného systému a potřeby změny.
COVID-19 vedl ke zvýšeným omezením volného pohybu osob v centrech ostrovů, což ještě zhoršilo již tak nebezpečné podmínky. Zatímco omezení zavedená v Řecku na konci března se nyní zmírnila, datum zrušení uzamčení v centrech ostrovů se nadále posouvá zpět. Ostatní obyvatelé pěti ostrovů a turisté se mohli svobodně setkat na kávě, jít na pláž nebo jít na večeři, ale obyvatelům RIC byla omezena svoboda pohybu v horkém horku. Byli ponecháni v nevhodných podmínkách s omezeným přístupem k hygieně, jídlu a vodě. Riziko COVID-19 zůstává vysoké a 35 lidí mělo před požáry pozitivní test na Morii.
Příspěvek Požáry v uprchlickém táboře v Řecku ukazují, že azylové politiky EU jsou neudržitelné pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější