Zoufalí obyvatelé srovnávají městské násilí ve Francii s Ukrajinskou válkou
RSS

Zoufalí obyvatelé srovnávají městské násilí ve Francii s Ukrajinskou válkou

Městské násilí, obchod s drogami a střelba se v tzv. ‚no-go zónách‘ staly ve Francii běžné, kdy jedna obyvatelka tuto oblast srovnala s Ukrajinskou válkou, jelikož u ní zažívají v průměru jednu střelbu každé dva dny.
Okrsek Fontbarlettes ve městě Valence v jihovýchodní Francii je jednou z mnoha tzv. Citlivých městských oblastí (ZUS) v zemi, které se často označují jako „no-go zóny“, ale život v této oblasti se stal tak nebezpečným, že se proti tomu místní ozývají.
„Upřímně se už bojím všeho, mám strach jít na trh, mám strach jít do parku. Mám strach pustit děti ven. Obyvatelstvo zachvátila zločinnost,“ řekla vysílači Franceinfo matka žijící v této oblasti. Podle této zprávy zažívá uvedené předměstí Valence střelbu průměrně každé dva dny.
„Mé děti spí se mnou, protože mají strach,“ řekl další obyvatel a dodal, že často slýchají střelbu z automatických zbraní s tvrzením: „Jsme ve válce. Dívám se na to všechno kolem Ukrajiny a říkám si, to samé se děje v mé čtvrti,“ a dodal. „Děti už ani nešokuje, když se dívají na obchod s drogami a nalézají injekce.“
Podle Franceinfo v této čtvrti od počátku roku došlo nejméně k devíti různým incidentům střelby, kdy nejméně v jednom byly zapojeny automatické pušky ve stylu Kalašnikova.
Násilí a obchod s drogami vedly spoustu podniků, aby tuto oblast opustily, a rodiče si stěžují, že jejich děti tam nemají kam jít jinam než do lokálního akva-centra, kam stojí vstupné 10 euro, což si mnozí nemohou dovolit.
Prefekt departmentu Drôme Elodie Degiovanni, který slouží jako úředník pod francouzským ministrem vnitra Geraldem Darmaninem, přiznal, že je nízkou bezpečnost ve Fontbarlettes je nutno řešit, konstatoval ale, že „naše akce jsou dlouhodobé.“
Když se v této oblasti loni koncem října po násilí zaměřeném proti policistům pokusila nastolit pořádek policie, tak ji napadali a její vozidla donutili k ústupu, ač čtvrť byla cela obklíčená kordony.
Jen v posledních pár týdnech došlo k několika zločinným incidentům se zapojením dětí včetně střelby 16letého minulý pátek a zatčení dvou dětí minulý týden, u kterých našli marihuanu a heroin za několik set euro.
Getty Images
CHRIS TOMLINSON
7 Feb 2023
Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2023/02/07/urban-violence-in-france-compared-to-ukraine-war-by-desperate-residents/


Nejčtenější za týden