Sankce na Rusko kořen všeho zla – rakouská strana Svobodných (FPÖ) vyzývá k ukončení sankcí způsobujících ekonomickou krizi
RSS

Sankce na Rusko kořen všeho zla – rakouská strana Svobodných (FPÖ) vyzývá k ukončení sankcí způsobujících ekonomickou krizi

Tato strana tvrdí, že jediným vítězem je stát, kdy loni rakouský výběr daní vyrostl o 9,5 miliardy €.
Strana svobodných Rakouska (FPÖ), tj. v současnosti nejpopulárnější strana v zemi používá čím dál důraznější rétoriky svých výzev k ukončení sankcí na Rusko, aby zachránila ekonomiku země a sektor zpracovatelského průmyslu.
V prohlášení zveřejněném na webu této strany tato partaj označila „sankce na Rusko za kořen všeho zla.“ Ač mnozí takové tvrzení popírají, tak strana sází na to, že jejich tvrdý postoj bude u rakouských voličů pořád rezonovat, když ti se potýkají s rostoucí inflací, s přílivem migrantů a s probíhající ekonomickou krizí.
„Sankce přispěly k posílení energetické krize. I další ceny, ať už jde o potraviny nebo bydlení, jsou tím taženy vzhůru. A nic situaci nezmění potud, pokud zůstanou ruské sankce v platnosti. Je to v naší zemi tahoun cen pro lidi i ekonomiku vzhůru,“ řekla místopředsedkyně FPÖ Dagmar Belakowitsch, která se „vehementně“ dožaduje, aby byly sankce na Rusko konečně zrušeny.


Strana ukazuje, že i omezené sankce v minulosti stály Evropu strašně moc. Ve studii ekonomických dopadů sankcí uvalených po anexi Krymu roku 2014 dospěl rakouský Institut ekonomického výzkumu (WIFO) k závěru, že země EU utrpěly 30 miliard € ekonomických škod, kdy 1 miliarda € byly škody na rakouské ekonomice.
Projevem toho, jak příšerné jsou ty sázky tentokrát, je jeden současný odhad zjišťující, že ruské sankce stály roku 2022 německou ekonomiku 175 miliard €.
Poslední výzva FPÖ na ukončení sankcí na Rusko přichází poté, co tato strana vyzvala k celonárodnímu referendu o této záležitosti s tvrzením, že o tom, zda by sankce měly být zrušeny, by mělo rozhodnout rakouské obyvatelstvo.
Tato místopředsedkyně FPÖ rovněž poukázala, že vláda roku 2022 nahrabala rekordní daňové výnosy obnášející 105,2 miliardy €, což je o 9,5 miliardy € více než roku 2021.


Belakowitsch to řekla jasně: „Velkým vítězem této krize je stát, velkým poraženým je domácí obyvatelstvo, které neustále trpí ohromnou vlnou inflace. Pokud se nic nezmění v daňových úlevách nebo úlevách u energií, elektřiny, paliv a potravin, tak se nic nezlepší.“
FPÖ se dožaduje daňových úlev a zvýšené podpory pro obyvatelstvo, což by bylo částečně financováno levnějšími energiemi a zbožím, jakmile Rakousko odstraní sankce na Rusko.
February 07, 2023
editor:  REMIX NEWS
author:  JOHN CODY

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Sankce nefungují, Británie kupuje více ‚indických‘ destilátů z ruské ropy
Zdroj: https://rmx.news/austria/russia-sanctions-root-of-all-evil-austrias-freedom-party-fpo-calls-for-end-to-sanctions-over-economic-crisis/


Nejčtenější za týden