„Mal si mu o členok priviazať nejaké závažie,“ hovorí policajt. Počas koronakrízy sú tí najzraniteľnejší ešte viac utláčaní

„Mal si mu o členok priviazať nejaké závažie,“ hovorí policajt. Počas koronakrízy sú tí najzraniteľnejší ešte viac utláčaníUtečenci, migranti a iní ľudia na úteku čelili počas karantény diskriminácii a rasizmu. Upozorňujú na to viaceré ľudskoprávne organizácie na Slovensku i v zahraničí.
„Mal si mu o členok priviazať nejaké závažie,“ hovorí francúzsky policajt, keď egyptský migrant Samir skáče do rieky Seiny na parížskom predmestí Île-Saint-Denis. Policajný zásah je nahratý na videu Amnesty International, v ktorom 27-ročného Egypťana koncom apríla urážajú a vysmievajú sa mu. Samira následne policajti zadržali a zbili. Aj keď ho neobvinili z trestného činu alebo priestupku, nariadia mu, aby opustil krajinu.
Ide len o jeden z mnohých prípadov, ktorým počas koronakrízy čelili zraniteľní ľudia, najmä utečenci, migranti a iní ľudia na úteku. Amnesty International na to upozorňuje vo svojej správe  Dohľad a disciplinácia počas pandémie,  v ktorej opisuje takéto a podobné prípady v celej Európe.
Více info na hnonline.sk
The post „Mal si mu o členok priviazať nejaké závažie,“ hovorí policajt. Počas koronakrízy sú tí najzraniteľnejší ešte viac utláčaní appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější