Další migrační krize zasáhne Evropu, protože nedostatek vody a potravin vytlačuje 1,2 miliardy lidí směrem k EU

Další migrační krize zasáhne Evropu, protože nedostatek vody a potravin vytlačuje 1,2 miliardy lidí směrem k EUEvropa se musí připravit na masivní nárůst počtu žádostí o azyl, protože podle nové studie Institutu pro ekonomiku a mír (IEP) bude v průběhu příštích 30 let mnoho environmentálních hrozeb vytlačovat více než 1,2 miliardy lidí.
Studie uvádí, že nedostatek vody a potravin způsobí masovou migraci z nejméně 31 zemí, které nedokážou zvládnout ekologickou krizi, přičemž značné množství vysídlených osob se snaží usadit v Evropě.
„Výsledné vysídlení bude v mnohem větším měřítku než migrační krize na přelomu let 2015 a 2016, pokud nebude podniknuto nic pro řešení zhoršování životního prostředí,“ řekl zakladatel institutu Steve Killelea listu The Independent.
Části subsaharské Afriky, jižní Asie, Středního východu a severní Afriky čelí perfektní bouři ekologických problémů a nestability podle IEP, která analyzovala několik faktorů, jako je růst populace, nedostatek potravin, sucho, povodně, růst teploty mořské hladiny a odolnost národů odolávat klimatické krizi. Píše portál RMX .
Devatenáct zemí s nejvyšším počtem environmentálních hrozeb patří podle českého zpravodajského portálu Idnes.cz také mezi 40 nejméně mírových zemí na světě, jako je Afghánistán, Sýrie, Irák, Čad, Indie a Pákistán.
„Některé z těchto zemí jsou již uvězněny v začarovaném kruhu, kde konkurence o omezené zdroje vede ke konfliktu a dalšímu vyčerpání zdrojů,“ uvádí studie. Podle odborníků bude nedostatek pitné vody a jídla klíčovým faktorem, který způsobí další nestabilitu.
„Pokud nedojde k naléhavé globální spolupráci, přístup k jídlu a vodě se v příštích 30 letech zhorší,“ uvedla Killelea s tím, že pokud nedojde ke změně, vzroste nepokoje a konflikty.
The post Další migrační krize zasáhne Evropu, protože nedostatek vody a potravin vytlačuje 1,2 miliardy lidí směrem k EU appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější