Zemřela americká soudkyně Ginsburg. Trump nyní její místo nahradí konzervativcem

Zemřela americká soudkyně Ginsburg. Trump nyní její místo nahradí konzervativcem

Média oznámila úmrtí americké soudkyně Nejvyššího soudu Ruth Bader Ginsburg. A ačkoliv nyní přijde na řadu povinné truchlení, asi každý americký pravičák a konzervativec se tiše, nebo hlasitě raduje. Její smrt totiž znamená velké změny.
Ginsburg byla soudkyní Nejvyššího soudu. Ten má devět členů, kteří jsou nominováni prezidentem, a slouží doživotně, nebo do odchodu dle vlastního rozhodnutí. Jsou neodvolatelní a slouží jako jeden ze tří pilířů americké demokracie. Dokud ještě Ginsburg žila, mezi soudci Nejvyššího soudu bylo pět konzervativců a čtyři liberálové, včetně jí.
Konzervativními soudci jsou John Roberts, Clarence Thomas, Samuel Alito, Neil Gorsuch a Brett Kavanaugh. Gorsuch a Kavanaugh byli nominováni Trumpem a mají zdravé postoje. Nicméně Roberts, který je zároveň hlavním soudcem, vykazuje ochotu někdy podpořit i liberální témata. Většina konzervativců tedy byla trochu vrtkavá.
Liberálními soudci jsou Stephen Breyer, Sonia Sotomayor a Elena Kagan. Tedy nyní je to 5 proti 3 a brzy bude 6 proti 3. A to jsou dobré zprávy.
Úkolem Nejvyššího soudu je právní interpretace americké Ústavy a práva. Těchto devět soudců svým rozhodnutím dokáže změnit směřování Ameriky naprosto zásadně. V roce 1954 rozhodl o desegregaci amerického školství a bílé školy byly přinuceny přijímat nebílé žáky. V roce 1967 rozhodl o nezákonnosti zákazů mezirasových sňatků. V roce 1973 umožnil legalizaci potratů. A v roce 2013 a 2015 legalizoval právo na sňatek mezi osobami stejného pohlaví. Na druhou stranu v roce 2008 tento soud potvrdil právo na držení zbraně i u lidí, kteří nejsou součástí “milice”.
Netřeba dodávat, že Ginsburg, která sloužila od roku 1993, podpořila všechna liberální rozhodnutí tohoto soudu. A ze všech soudců byla největší podporovatelkou potratů, do kterých prý vláda nemá ženám co mluvit. Za to si vysloužila ze strany konzervativců absolutní nenávist. Nyní je tato dáma, která se narodila v Brooklynu židovským emigrantům, mrtvá, a její místo zaujme nějaký zarytý konzervativec. Od Trumpa se v současné napjaté době jiné rozhodnutí ani neočekává.
The post Zemřela americká soudkyně Ginsburg. Trump nyní její místo nahradí konzervativcem appeared first on Stredoevropan.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější