Incident nad Baltským mořem. Ruská stíhačka Su-27 zachytila americký a švédský průzkumný letoun. Video

Incident nad Baltským mořem. Ruská stíhačka Su-27 zachytila americký a švédský průzkumný letoun. VideoPodle informace poskytnuté ruským ministerstvem obrany 8. září ruská kontrola vzdušného prostoru zaznamenala dva letouny nad Baltským mořem. Posádka stíhacího letounu Su-27 identifikovala tyto letecké objekty jako americký průzkumný letoun R-135 River Joint a průzkumný letoun Švédského letectva Gulfstream.

Ministerstvo obrany Ruské federace zveřejnilo video zachycení dvou průzkumných letounů nad Baltským mořem. Včera byl ruský stíhací letoun Su-27 Baltského loďstva vyslán za účelem doprovodu cizích leteckých objektů, které letěly nad neutrálními vodami směrem k ruským státním hranicím. Poté, co se ruská stíhačka přiblížila k těmto letounům, posádka je identifikovala jako průzkumný letoun R-135 River Joint amerického vojenského letectva a průzkumný letoun Gulfstream patřící Švédskému letectvu.
Po přiblížení Su-27 k cizím letadlům se američtí a švédští piloti otočili a změnili směr letu. Ruská stíhačka se následně vrátila zpět na letiště.
Zachycení britského letounu nad Barentsovým mořem
Před dvěma dny ruská stíhačka čtvrté generace Mig-29 doprovodila britský výzvědný letoun nad oblastí Barentsova moře. Informovalo o tom Národní centrum pro řízení obrany Ruska.     „Ruské prostředky protivzdušné obrany Severního loďstva zachytily 7. září nad neutrálními vodami Barentsova moře přibližující se cíl k hranicím Ruské federace,“ stojí ve zprávě.
Dále se zmiňuje, že na identifikaci cíle a zabránění v narušení hranice Ruska do vzduchu odstartovala stíhačka Mig-29 Severního loďstva. „Posádka ruského letounu identifikovala cíl jako výzvědný letoun R.1 Sentinel Letectva Velké Británie a doprovodila ho nad vodami Barentsova moře. Poté, co cizí letoun změnil kurz od ruské státní hranice, se stíhačka úspěšně vrátila na svoji stálou základnu,“ stojí ve zprávě ruské armády.
Zdůrazňuje se, že let ruského letounu proběhl podle pravidel o mezinárodním užívání vzdušného prostoru. Britský stroj ruské hranice nenarušil.
Kromě toho ruské prostředky protivzdušné obrany odhalily nad vodami Barentsova moře ještě jeden přibližující se cíl. Do vzduchu byla vyslána stíhačka Mig-31 letectva ruského Severního loďstva. Ta přibližující se stroj identifikovala jako norský stroj hlídkového letectva P-3C Orion.
Poté, co se norský stroj obrátil od hranice Ruska, Mig-31 se rovněž vrátil na domovskou základnu. Jeho let byl také proveden přísně podle pravidel používání mezinárodního vzdušného prostoru. Ani norský stroj nenarušil hranici Ruské federace.
zdroj: cz.sputniknews.com
The post Incident nad Baltským mořem. Ruská stíhačka Su-27 zachytila americký a švédský průzkumný letoun. Video appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější