Německá města se spojila a nabídla uprchlíkům úkryt před bouří. 50 procent Němců je pro přijímání uprchlíků z Morie

Německá města se spojila a nabídla uprchlíkům úkryt před bouří. 50 procent Němců je pro přijímání uprchlíků z MoriePři pohledu z dálky vypadá Německo, stejně jako většina Evropy, beznadějně rozdělené na to, jak nejlépe zacházet s uprchlíky uvíznutými v mizerných podmínkách podél jeho hranic. Hnutí německých měst však tvrdí, že mohou sami pomoci zmírnit krizi.
Říkají si „sichere Häfen“ neboli „bezpečné přístavy“ a zahrnují více než 180 německých obcí a států, které se dobrovolně přihlásily k získání více žadatelů o azyl, než umožňuje systém kvót ústřední vlády.
Místní hnutí, které se staví proti vládě, která se snaží vyvážit politické rozpory doma a v celé Evropě, nabralo na síle v důsledku minulotýdenního požáru v uprchlickém táboře Moria na řeckém ostrově Lesbos. Téměř 13 000 obyvatel uprchlo z tábora, který hostil čtyřikrát více lidí, než ve kterém byl postaven. Píše portál FT.com .
„Je to imperativ naší lidskosti, abychom těmto lidem pomohli,“ říká Brigitte Meier, místní úředník pro zdraví a bezpečnost, který pracuje s uprchlickými domy ve městě Postupim, jeden ze signatářů Safe Harbor. „Velká část občanů Postupimi je za obcí a starostova touha přijmout podstatně více, než naše kvóta umožňuje.“
Na vrcholu přílivu uprchlíků v letech 2015-16 zahájilo Německo politiku kvót pro distribuci nově příchozích po celé zemi. Města bezpečného přístavu požadují právo přijímat více než svůj podíl.
Ale pro politiky je to minové pole. Konzervativci považují rozhodnutí kancléřky Angely Merkelové přivítat v roce 2015 téměř 1 milion uprchlíků za osudovou chybu, která rozdělila zemi. Po pěti letech statistiky ukazují, že integrace uprchlíků byla docela úspěšná, ale mnozí vidí souvislost mezi přílivem a povzbuzenou krajní pravicí.
Průzkum agentury Forsa minulý týden ukázal, že 50 procent Němců je pro přijímání uprchlíků z Morie, přičemž druhá polovina je rozdělena na to, že chtějí celoevropský přístup, a nechtějí vůbec žádné nově příchozí.
The post Německá města se spojila a nabídla uprchlíkům úkryt před bouří. 50 procent Němců je pro přijímání uprchlíků z Morie appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější