Snižujte emise CO2 a způsobíte utrpení v chudých zemích

Snižujte emise CO2 a způsobíte utrpení v chudých zemích

PAVEL DUDR
„Podle amerického ministerstva zemědělství a Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) je skutečností, že   výnosy plodin v USA   a   globální výnosy plodin   vytvářejí rekordy téměř každý rok, protože zeměkoule se mírně otepluje…… Vzestup koncentrace atmosférického CO2, způsobený historickým spalováním fosilních paliv, pravděpodobně zvýšil zemědělské výnosy u obilovin o 70% (pšenice, oves , rýže, bavlna a stále zelené stromy), o 28% u kukuřice, o 33% u ovoce a melounů, o 62% u luskovin, o 67% u kořenových rostlin a o 51% u zeleni. “ To uvádí Zpráva institutu Heartland z května 2018 s názvem „Sociální výhody fosilních paliv“ (1).

U nás je však uhlíková neutralita a dekarbonizace už dogma, o kterém profesionální klimatologové nediskutují, baví se hlavně o tom, jak ho uskutečnit, přičemž kdo to zaplatí je jaksi nezajímá, protože oni to rozhodně nebudou.
Následují dva grafy, které opět vyvracejí tvrzení Mezivládního panelu IPCC, který tvrdí, že hlavní příčinou globálního oteplování jsou lidské emise oxidu uhličitého a jejich nárůst.
Grafy pocházejí z observatoře Barrow na severu Aljašky, červený znázorňuje průběh koncentrace CO2 a modrý teplotu vzduchu (2).

Jsou to periodické funkce, které se neustále opakují a jejich perioda trvá 1 rok . Tedy nutně jsou řízeny změnou ročních období – jaro, léto, podzim zima. Je zde patrná negativní korelace mezi teplotou a obsahem CO2 v atmosféře. Teplota stoupá od února do začátku srpna, zatímco obsah CO2 s mírným zpožděním klesá od května do konce srpna. Tento pokles je způsoben fotosyntézou, která CO2 nutně potřebuje, a také je na jaře a začátkem léta více srážek, které CO2 také absorbují. Potom už začnou převládat aerobní procesy, jako je dýchání rostlin a živočichů, aerobní rozklad bioty a spalování fosilních paliv. Nebo-li když narůstá CO2, tak teplota vzduchu klesá. Ale neklesá kvůli CO2 , ale že přichází podzim a pak zima.
Také je zde patrný mírný roční nárůst CO2 , který činí asi 2 ppm / rok, zatímco globální nárůst teploty je 0,016°C za rok, což je nepatrné a neměřitelné.
Z výše uvedeného je zřejmé, že hlavní příčinou globálního oteplování nemůže být nárůst CO2 , když ten je způsoben mnoha různými příčinami, a jedna z nich je teplota.
 
Prameny:
(1) https://www.heartland.org/news-opinion/news/cut-carbon-dioxide-cause-misery
(2) https://climateauditor.com/barrow-observatory-alaska/
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější