PRAŽSKÉ NEMOCNICE jsou již téměř zaplněny, budou vyhrazena další lůžka

PRAŽSKÉ NEMOCNICE jsou již téměř zaplněny, budou vyhrazena další lůžka

Pražské nemocnice jsou připraveny pro nemocné s COVIDem-19 vyhradit další lůžka. ČTK to sdělili mluvčí jednotlivých nemocnic. Aktuální kapacity nemocnice hlásí na dispečink intenzivní péče, který je součástí chytré karantény, dvakrát denně.
Kapacita infekční a plicní kliniky nemocnice Na Bulovce je zaplněná z 80 procent. Hospitalizováno je 29 lidí a nemocnice je připravena ji navýšit dvojnásobně až trojnásobně. Na jaře nemocnice plánovala při maximálním omezení ostatní péče až 200 lůžek.
Ve VFN je aktuálně 17 hospitalizovaných, pět z nich je ve vážném stavu a dva potřebují navíc mimotělní okysličování plic přístrojem ECMO. V rámci Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny je k dispozici 23 lůžek resuscitační péče. Z nich 19 má k dispozici umělou plicní ventilaci a šest ECMO.
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady aktuálně léčí 29 pacientů s COVIDem-19, 14 z nich potřebuje intenzivní péči a čtyři umělou plicní ventilaci.
O třicítku pacientů pečují lékaři v Thomayerově nemocnici v Praze . Pět pacientů v těžkém stavu je na klinice ARO. Lidé ve středně těžkém stavu vyžadující oxygenoterapii se léčí na plicní klinice. Celkem 12 z nich je v současné době podávaný lék Remdesivir.
Ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík uvedl, že při páteční videokonferenci ředitelů nemocnic měla většina nemocnic kolem dvaceti hospitalizovaných a pět ve vážném stavu. „Těchto 16 velkých nemocnic disponuje tisíci lůžky a všechny jsou připraveny brát COVIDové pacienty,“ uvedl Ludvík.
V současné době je v celé ČR hospitalizováno přes 500 lidí . Celkově potřebovalo nemocniční péči asi 2700 z více než 50.000 pozitivně testovaných. U většiny lidí má nákaza mírný průběh bez závažných příznaků a léčí se v domácí izolaci. Lékaři ale upozorňují, že i po vyléčení mají někteří problémy s dýcháním nebo funkcí plic.
Zpracoval Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější