Jak nás informují “důvěryhodná” media

Jak nás informují “důvěryhodná” media

JIŘÍ NEUMANN

iDNES.cz 21. 9. 2020 12:38, autor článku Ivana Lesková (les)

Titulek: V Česku podlehl covidu první lékař, nakažených zdravotníků přibývá

Citace:
Počty nakažených zdravotníků se stále zvyšují. Tabulky vydané Ústavem zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) zveřejnily, že v Česku na koronavirus zemřel první lékař. K sobotnímu dni (19. 9. pozn. JN) bylo v tuzemsku aktuálně evidováno 259 infikovaných lékařů. Celkem se jich od začátku epidemie nakazilo 590…
Od začátku epidemie Česko registruje celkem 590 nakažených lékařů, z toho 330 se již vyléčilo. Počet lékařů, kteří se s nemocí covid-19 aktuálně potýkají je 259…
Optimistická situace není ani v sektoru zdravotních sester. Od začátku epidemie se jich nakazilo celkem 1 165, aktuálně nakažených je 433. Jedna nemoci podlehla. Z nemoci covid-19 se z celkového počtu uzdravilo 731 zdravotních sester. Konec citátu.
 
Tak se na ta čísla pojďme podívat:
Lékaři:
Dle ÚZIS z roku 2017 je v Čechách celkem 49 562 lékařů a zubních lékařů a dále 6 466 farmaceutů. Celkem tedy 56 000 vysokoškoláků ve zdravotnictví, z nichž převážná většina je v přímém kontaktu s pacienty. Samozřejmě jsou zde „lékaři“, např. epidemiologové, kteří viděli pacienta naposledy na pitevně v prvním ročníku na medicíně. Takže v přímém kontaktu jich může být odhadem 50 000.
Z tohoto počtu je tedy, dle článku paní redaktorky, nyní infikováno (nikoliv nemocno) 259. Celá polovina procenta. Jak píše – „potýkají“ se sice s nemocí, ale převážné většině pravděpodobně není vůbec nic. Tak jako všem ostaním „nakaženým“. Jenom jim v krku našli vir, kterých tam všichni máme celou řadu. Je toto důvod k sugestivnímu a strach vyvolávajícímu nadpisu, že nakažených zdravotníků přibývá? Nebo je to jen přání neprofesionální redaktorky, která potřebuje nějakou senzační zprávu? A protože ji nemá, tak ji hledá, kde může a nakonec si ji vymyslí?
Sestry:
V přímé péči dle ÚZIS z roku 2017 je cca 154 000 pracovníků. Odhadněme, že s pacienty je v kontaktu 150 000. V článku je uvedeno, že v současné době jich je „nakaženo“ 433. To jsou tři desetiny procenta. A od začátku této pseudoepidemie 1 165. Takže osm desetin procenta. Toto je podkladem pro tvrzení, že situace není optimistická? Připadá mi, že je to právě naopak. Je to důkazem toho, že humbuk kolem Covid-19 je vyvoláván novináři, jejich honbou za senzací a jejich všeobecnou neprofesionalitou. Jaké to má následky především pro lidi, kteří bohužel trpí strachem, byť neodůvodněným a zbytečným, ať zváží oni sami se svými šéfredaktory a majiteli médií.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější