VIDEO: V USA propukly opět protesty proti policejní brutalitě. Západ mlčí

VIDEO: V USA propukly opět protesty proti policejní brutalitě. Západ mlčí

Protesty propukly po rozhodnutí soudu, který osvobodil tři bílé policisty, kteří zavraždili neozbrojenou černošku Breonnu Taylorovou v březnu při zásahu v jejím bytě.
Protesty i přes zákazy
Protesty se konal i přesto, že úřady vydaly zákaz vycházení po 21:00 večer. Podle agentury Reuters bylo shromáždění celkem poklidné, nicméně během potyček mezi demonstranty a policisty zaznělo několik výstřelů. Dříve ve středu byl v Louisville zadržen neupřesněný počet lidí při střetech protestujících se strážci pořádku. O jejich dalším osudu nejsou zatím žádné zprávy . Různě veliké skupiny se sešly také v New Yorku, Washingtonu, Chicagu a jiných amerických městech.
Taylorová byla zavražděna policisty
Šestadvacetiletá Taylorová byla zabita před zraky svého přítele, když tři policisté uprostřed noci vtrhli do jejího domu kvůli domovní prohlídce. V kauze březnového zásahu byl obžalován bělošský policista Brett Hankison pouze za “z ohrožení na zdraví” . Obžalovanému podle generálního prokurátora Daniela Camerona hrozí až pětileté vězení. V červnu byl propuštěn od policie. Hankison byl se dvěma kolegy, když začali střílet do bytu šestadvacetileté Taylorové, která po zásahu zemřela před svým přítelem Kennethem Walkerem.
Policejní brutalita jako rakovina společnosti
Smrt Taylorové, která pracovala ve zdravotnictví, stejně jako černocha George Floyda, který zemřel v květnu při zatýkání v Minneapolisu poté, co mu bělošský policista bezmála devět minut klečel na krku, rozpoutala v USA vlnu protestů proti rasismu a policejní brutalitě. Rasismus a opovržení bílých Američanů vůči jejich spoluobčanům jiné barvy pleti je prorostlé americkou společností jako rakovina , na kterou zatím americké úřady a politici dosud nenašli žádný účinný lék.
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější