Propaganda týdne: Údajná volební „facka“ pro Salviniho

Propaganda týdne: Údajná volební „facka“ pro Salviniho

http://v4novaevropa.cz/wp-content/uploads/2020/09/001-33.mp3Píše
wochenblickMAINSTREAMOVÁ MÉDIA OTEVŘENĚ ZKRESLILA VÝSLEDKY
O víkendu se v Itálii konalo několik regionálních voleb. Středopravému táboru se podařilo převzít další oblast. Dokonce i v levicových baštách se to stalo relativně vzácným – a mainstreamovým médiím se z ní podařilo vykonstruovat drtivou porážku Salviniho.
Komentář Alfonse Kluibenschědla
Jubilejní nálada je skvělá, například údajně konzervativní Kurier napsal titulky: „Levý střed zastavuje Salviniho postup“. Stejně jasně standard : „Facka pro Salviniho“. Důvodem je to, že vlastenecký politik, jeho Lega a další strany středopravé aliance nedokázaly zvítězit ve všech šesti regionech – ale „jen“ ve třech. To bylo všechno, jen ne změna nálady v neprospěch věrného a populárního exministra vnitra .
Úctyhodné úspěchy prodávané jako Salviniho porážky
Přestože vlády v celé Evropě jsou (stále) od krize v Coroně na vysoké úrovni, opoziční Lega a její spojenci, národní konzervativci „Fratelli d’Italia“ a umírněně konzervativní „Forza Italia“, zůstávají silnou silou. Až do úplného konce se dokonce myslelo, že v Toskánsku dojde dokonce k politickému zemětřesení, tradičně nalevo.
Nakonec to těsně neskončilo. Kandidát Lega dokázal zdvojnásobit výsledek z roku 2015 na něco málo přes 40 procent. Podobně i kandidát FdI v Puglii, který rovněž získal 20 procentních bodů a jen těsně prohrál. V Marche jeden kandidát z tohoto Salviniho aliančního partnera ztrojnásobil svůj podíl hlasů. Přestože toto drtivé vítězství doslova vyhnalo levicově liberálního představitele z úřadu, byla tato skutečnost interpretována také jako negativní zkušenost. Byla to „pouze“ sesterská párty.
„Posun doprava“ nelze popřít navzdory jednostranným zprávám
Tam, kde byl člověk silný už předtím, byl ještě silnější. V Benátsku proměnil úřadující předseda Luca Zaia (Lega) 50 procent v neuvěřitelných 76 procent voličů. V Ligurii středopravý kandidát, tentokrát kandidující za občanskou alianci, proměnil relativní většinu v absolutní většinu (plus 23 procent). Pouze v Kampánii nebyl tentokrát žádný kandidát – ale to bylo na příkaz Berlusconiho „Forza Italia“.
Celkově vzato se na regionální a celostátní úrovni objevuje jasná tendence. Italský posun doprava, znovuzrození vlastenců, probíhá neúprosně. A mapa regionálních koalic to ukazuje: Zatímco v roce 2014 byly tři z 18 neautonomních regionů stále modré, nyní jich je třináct. Novinář z deníku „Junge Freiheit“ v Jižním Tyrolsku poukázal na tento rozpor se zpravodajstvím. Obrázek má cenu tisíce slov.

Wer heute einige deutsche Medien zum Ausgang der Wahlen in Italien gelesen hat, konnte den Eindruck gewinnen, das Mitte-Rechts-Lager habe verloren. Doch es ist anders. Die grau gefärbten Regionen, darunter Südtirol-Trentino, können auch zum blauen Lager gezählt werden. (Q: NZZ) pic.twitter.com/4HA6dCpL6l
— Lukas Steinwandter (@LSteinwandter) September 22, 2020

Osvědčený vtip mainstreamových médií
Tento druh zkreslení není ničím novým ve zpravodajství o Itálii a zejména o neukázněném vlastenci Salvinim. Již v lednu hlavní proud hlásil podobně tendenčně. Jeden byl oklamán skutečností, že středopravý kandidát v Kalábrii otočil levicový region s tučným 32 procentním nárůstem. Takové výsledky lze již nalézt pod heslem „další běh“, pokud vyhraje „nesprávný“ kandidát.
Mnohem důležitější už tehdy byla skutečnost, že kandidát Lega se 43 procenty byl těsně pod osmi procentními body za kandidátem „Partito Democratico“. Skutečnost, že se nejednalo jen o úctyhodný úspěch v levicové pevnosti, v níž byli nejsilnější frakcí v posledním půlstoletí nejprve komunisté a poté levicoví liberálové, byla jednoduše smetena pod stůl a Salvini byl označen za poraženého. Mimochodem, standard stále hraje toto vyprávění: byl to „propadák“.
Lživé obvinění tisku je podomácku vyrobené
Samozřejmě nelze skutečně očekávat, že média hlavního proudu budou spravedlivě informovat o politických právech. Je však skutečně drzé takto zkreslovat vnímání přímé sousední země. Za několik týdnů bude celá věc v redakčních kancelářích establishmentu opět zapomenuta – a úžas je velký, když dobrá polovina občanů považuje termín „lživý tisk“ za oprávněný, jak nedávno potvrdil profilový průzkum.Share

Tweet


WhatsappThe post Propaganda týdne: Údajná volební „facka“ pro Salviniho appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější