Novinky z italské migrační fronty

Novinky z italské migrační fronty

LUBOMÍR VYLÍČIL 
Po povzbudivých zprávách z Řecka, zprostředkovaných nám europoslancem Ivanem Davidem, o vyšetřování a obvinění příslušníků tamějších proimigračních neziskovek, přichází další pozitivní signály, tentokrát z Itálie.
Přístavní úřady v Palermu tam  zabránily  vyplout „záchranné” lodi Sea-Watch 4.   Jedná se o jedno z několika plavidel německé nevládní organizace Sea Watch, pořízených k výlovu migrantů u Libyjského pobřeží a jejich následné dopravě do Evropy, na jehož provozu se podílí také německá protestantská církev (EKD) a Lékaři bez hranic (MSF).
Loď v přístavu Palermo kotvila od začátku září, kdy přivezla „zachráněné uprchlíky”, přeložila je na karanténní plavidlo a sama se též podrobila čtrnáctidenní karanténě, kvůli Covidu – 19. Po jejím ukončení se chystala zase do práce.
Čáru přes rozpočet jí však udělali úředníci z Palerma, kteří provedli na lodi důkladnou prohlídku. Podle  údajů  rozhořčených záchranářů trvala celých 11 hodin. A výsledek poctivého nasazení palermských odborníků se nakonec dostavil. Byly nalezeny takové závady, že vylučují opětné vyplutí Sea-Watch 4 na moře.
Pobouřená ředitelka Lékařů bez hranic pro pátrání a záchranu Ellen van der Velden to  komentovala  slovy, že: „Inspekce plavidel nevládních organizací se staly způsobem, jak zablokovat pátrací a záchranné úsilí. Jakmile záchranná loď vpluje do italského přístavu, je podrobena zdlouhavé a horlivé inspekci, dokud nejsou nalezeny alespoň nepatrné nesrovnalosti…”
Zajímavější, než tenhle vcelku očekávatelný nářek manažerky, které Italové kazí kšeft, je jedna její drobná, nenápadná poznámečka. Že se totiž Sea-Watch 4 stála už pátou lodí nevládních organizací zablokovanou italskými přístavními orgány za posledních pět měsíců… Zkrátka vypadá to, že italští úředníci se v poslední době vrhli do práce s vervou, odpovědností a (na Itálii) nevšedním nasazením.
Doufejme, že jim ten elán vydrží, protože je co nevidět čeká další šichta. Na moři u Palerma už totiž nějakou dobu  stojí  další „záchranná” loď, Open Arms, provozovaná stejnojmennou španělskou neziskovkou. Na palubě má 278 migrantů. Sto čtyřiceti z nich už daly italské úřady povolení, přestoupit na karanténní plavidlo GNV Allegra. O zbytku se jedná.
Ve  čtvrtek  z ní přes palubu skočilo cca 70 migrantů a pokusilo se do Palerma doplavat. Netradiční, ovšem na této lodi nikterak výjimečná událost. Spíše běžný folklor. O dva dny dříve se tam o totéž  pokusilo  10 migrantů, kteří v záchranných vestách přeskočili zábradlí a snažili se doplavat na břeh. Ne, nebojte se, všichni byli zachráněni. Tihle, i ti čtvrteční. Lehké podezření, že se může jednat o další, obehraný pokus o citové vydírání skrze spřátelená média, ovšem může vzbuzovat fakt, že z této lodi už do moře u Sicilských břehů skočili nějací „zoufalí” uprchlíci  loni .
Každopádně je takové plavidlo potřeba důkladně probrat . Hned, jakmile zakotví v Palermu. Jestli má odpovídající vybavení, jestli kapacita záchodů či umyvadel odpovídá počtu přepravovaných, jak je to s přípravou stravy…. Prostě rozjet tu drobnou, mravenčí šikanózní mašinerii, kterou úřednictvo jakékoli země tak skvěle ovládá. Když má zájem, nebo rozkaz. Protože není-li, po odstranění Salviniho politická vůle na nejvyšších místech, stejně dobře ji může nahradit úřední šiml na stupni nejnižším. Když se dobře použije. Nějaký vhodný předpis se vždycky najde…
Tak jen tak dál a nepolevujte v úsilí, stateční Palermané!
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější