Experti uvedli tajné funkce aut, o kterých možná netuší ani mnozí řidiči

Experti uvedli tajné funkce aut, o kterých možná netuší ani mnozí řidiči
Odborníci internetového portálu SpeedMe včera sestavili a zveřejnili seznam tajných funkcí automobilů, o kterých často nevědí ani jejich majitelé.


Řidiči si často nevšímají indikátoru umístění palivové nádrže. Díky němu zjistíte, na které straně má vozidlo otvor palivové nádrže. Poradí vám trojúhelný symbol na palubní desce.
Další užitečnou  funkcí  je držák víčka palivové nádrže. Četná auta jsou vybavena držákem z umělé hmoty na víčku palivové nádrže. To zjednodušuje tankování, protože chrání víčko před nárazem do karosérie.
Automobil má několik způsobů, jak může upozornit, že řidič nedává pozor a je unaven. Za tímto účelem byla vyvinuta technologie Attention Assist, která registruje chyby řidiče, například když prudce vybočí z pruhu a stejně prudce se vrátí. Podobné  systémy  mají Mercedes Benz, Audi, BMW, Ford, Kia, Mazda, Volvo и Volkswagen a další.
Další funkce přijde vhod těm, kdo nemá v oblibě klíče. V případě, že se vám vybil akumulátor, najděte na přívěsku malý kovový anebo plastový klíček, jisté tajné tlačítko. Hraje úlohu obyčejného klíčku a umožní vám odblokovat dveře.
Řidiči si také často nevšimnou průhledného držáku z umělé hmoty ze dvou stran čelního skla. Umožňuje připevnit parkovací lístek. Některá auta posledních modelů umožní majitelům otevřít kufr pohybem nohy pod nárazníkem.
Nikoli všichni řidiči vědí o možnosti vypnutí indikátoru obsluhy, což je povinnou podmínkou pro samostatnou opravu vozidla. Pro různé modely existuje vlastní způsob, o kterém si můžete přečíst na internetu, napsali autoři.
zdroj: cz.sputniknews.com

The post Experti uvedli tajné funkce aut, o kterých možná netuší ani mnozí řidiči appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější