Chystá se ve Spojených státech převrat?

Chystá se ve Spojených státech převrat?

V srpnu se v USA objevil zajímavý dokument pod názvem „Odvrácení vměšování do voleb prezidenta a přechodné období“ . Tu zprávu připravila skupina pod názvem „Projekt jednoty přechodného období“ (Transition Integrity Project), do níž se zapojilo více než sto aktivních i bývalých vysokých úředníků USA a expertů. Skupina oznámila, že provedla modeláž krize o letošních listopadových volbách v USA, a všechno ukazuje na neradostné výsledky.
Do skupiny se zapojili nejen demokraté, ale i republikánští protivníci Trumpa. Podle některých zdrojů podporuje skupinu „Projekt jednoty přechodného období“ George Soros , který Trumpa nenávidí a zaměřuje se na barevnou revoluci v USA.
Bylo zjištěno spojení zakladatelky této skupiny Rose Brooks s George Sorosem, se šéfem předvolební kampaně Hillary Clintonové v roce 2016 Johnem Podestou a bývalým poradcem pro národní bezpečnost Jackem Sullivanem pracujícím pro Bidena.
Rose Brooks vzešla z centra „Next America“, financovaného Sorosovým fondem „Open Society“, pracovala jako vrchní poradce pro národní bezpečnost na americkém ministerstvu zahraničí za Clintonové a Obamy. Nyní pokračuje v kariéře v Institutu moderní války ve West Pointu, a má za to, že volby 3. listopadu t.r. jistě povedou k násilí a k ústavní krizi.
Druhý zakladatelem skupiny je Nils Gilman, viceprezident Bergruenova institutu v San Francisku, patřícím do Rockefellerova fondu. Institut prosazuje ideje transhumanismu – agresivní kvazifilozofickou doktrínu, jejíž adepti považují Boží stvoření – člověka – za „náhodný a nedokonalý vzorek, který je nutné zdokonalit pomocí genového inženýrství a počítačového modelování a pomocí kyborgizace“.
Závěr dokumentu „Odvrácení vměšování do voleb prezidenta a přechodné období“ hlásá, že: „…listopadové volby budou probíhat v politickém chaosu. Prezident Trump bude nejspíš rozporovat výsledky jak legálními, tak nelegálními prostředky, aby se udržel u moci. Probíhající protesty, na jejichž potlačení byly vrženy federální služby, lze považovat za důkaz toho, že Trump může, v zájmu svého udržení na své pozici, přistoupit i ke krajním opatřením.“
Klíčové závěry dokumentu, zvýrazněné jeho autory:

Pojem „volební noc“ se stal nebezpečným. Američané se setkají s obdobím boje, které se roztáhne od prvního dne hlasování do 20. ledna. Vítěz, nejspíš nebude znám ve „volební noc“, kdy oficiální osoby sčítají volební lístky, poslané poštou. Období nejistoty poskytne nepoctivému kandidátovi šanci na organizaci bezpříkladného útoku k získání potřebného výsledku.
Nynější prezident Trump nejspíš bude využívat výkonnou moc k podpoře svých kroků. Existuje možnost, že se prezident pokusí přesvědčit zákonodárné orgány a/nebo guvernéry ke krokům, vč. nezákonných, k hození rukavice demokratickému hlasování. Zvláštní znepokojení vyvolává to, jak na nejisté výsledky voleb zareagují vojáci.
Proces přechodu od jedné administrativy ke druhé může být velmi ztížen. Účastníci skupiny mají za to, že Trump bude dávat přednost osobní výhodě a sebeobraně před zajištěním řádného administrativního předání moci svému nástupci.

Zpráva obsahuje čtyři doporučení:

Připravit se na rozporování výsledků voleb; přistupovat k tomu jako k politické bitvě, a ne jen jako ke střetnutí právních argumentů; rozhodující význam, bude mít stabilní politická mobilizace; vyčleněný personál a zdroje musí zůstat v pohotovosti přinejmenším do konce ledna.
Guvernéři, generální prokurátoři, zákonodárné orgány musí být připraveni bránit narušením; volení úředníci budou potřebovat veřejnou podporu, aby tento proces dovedli do konce.
Bojovat proti lži o falzifikacích a eskalaci násilí. Falzifikace hlasování jsou prakticky vyloučeny, ale Trump o nich hovoří, tvrdí autoři zprávy, aby připravil půdu pro rozporování výsledků, pokud volby prohraje. Potenciál násilného konfliktu je vysoký od doby, kdy Trump začal svoje přívržence volat do zbraně.
Předvídat těžký přechod od jedné administrativy ke druhé; přechodné týmy se budou muset „bránit před nesoudnými kroky Trumpa v období odchodu z Bílého domu“ a „nacházet tvůrčí řešení“, aby si zajistily přístup k nezbytným informacím a začít se připravovat k řízení země.

Mnohá liberální masmédia podpořila vystoupení skupiny „Projekt jednoty…“. Bývalý viceprezident USA Gore prohlásil ve vysílání televizního kanálu „Fox News“, že pokud Trump neopustí Bílý dům v lednu 2021, vyhodí ho odtud vojáci.
To, že ve Spojených státech exportujících demokracii do celého světa je dnes veřejném mínění programováno na nezbytnost občanských konfliktů při volbách, masovou mobilizaci a vměšování do voleb, vypovídá o naprostém rozpadu zastupitelské demokracie, která je demokracií volebních uren. Tato neoevropská forma politického zřízení bude mít dlouhý život.
Zdroj: Fondsk.ru
Překlad: st.hroch 20200926
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější