ŠIALENÉ VIDEO Nevďačnosť migrantov nepozná hraníc. Nedostali hneď, čo chceli, zdemolovali hotel. Ministerstvo už hovorí o deportácii

ŠIALENÉ VIDEO Nevďačnosť migrantov nepozná hraníc. Nedostali hneď, čo chceli, zdemolovali hotel. Ministerstvo už hovorí o deportáciiTaliani zachránili za minulý rok rekordných 181-tisíc migrantov, ktorí sa preplavili do Európy zo severnej Afriky cez Stredozemné more. V rozhovore pre denník La Stampa, na ktorý sa odvoláva talianska verzia portálu  Local , to uviedol minister zahraničných vecí Angelino Alfano, ktorý v minulosti viedol rezort vnútra.

Pár dní po novom roku vypukol protest migrantov v ubytovni malého mestečka Cona neďaleko Benátok. Zomrela tam mladá 25-ročná žena z Pobrežia Slonoviny, ale príčina smrti nebola násilná. Smrť napriek tomu rozhnevala obyvateľov ubytovne a vypukli protesty. Migranti sa spolu s 25 zamestnancami, ktorých vzali ako rukojemníkov, zabarikádovali v zariadení a odmietali vyjsť.

Veci sa po pár hodinách policajného vyjednávania vrátili do normálu. Problém je podľa starostu Alberta Panfilia v tom, že do ubytovne určenej pôvodne len pre 15 ľudí umiestnili 1 500 migrantov, z ktorých väčšina býva v stanoch a v zime protestujú proti podmienkam, v akých žijú. Samotné mestečko Cona má pritom iba 190 obyvateľov. Tamojšiu ubytovňu pre azylantov otvorili v roku 2015, ale podľa starostu počet migrantov v nej vlani dramaticky stúpol.

Reakcia na protest bola takmer okamžitá a prišla rovno z vládnych kruhov. „Zachránili sme mnoho životov, ale nemôžeme dopustiť porušovanie pravidiel. Musíme urýchliť deportáciu,“  uviedol  Alfano deň po proteste v mestečku Cona s tým, že pracuje na dohodách, ktoré by zredukovali počet migrantov prichádzajúcich do Európy z krajín severnej Afriky.
Protest nebol ojedinelý
To, čo sa stalo v mestečku Cona po náhlom úmrtí jednej z obyvateliek zariadenia pre migrantov, nie je ojedinelý prejav nespokojnosti migrantov so životnými podmienkami, ktoré im ponúkajú talianske ubytovne. V preplnených zariadeniach po celom Taliansku žije podľa informácií agentúry  Reuters  až 135 000 ľudí čakajúcich na rozhodnutie azylových úradov.

Správy a videá, ktoré zachytávajú atmosféru talianskych štvrtí obývaných migrantmi, sa na internete objavujú aj so slovenskými titulkami a na svojich stránkach ich zdieľajú rôzne antiimigračné weby zo Slovenska aj Českej republiky. V jednom z nich žiadajú skupinky mužov tmavej pleti peniaze a iné oblečenie okrem toho, čo majú na sebe, ale sťažnosti smerujú najmä na preplnené ubytovanie.

zdroj: parlamentnelisty.sk
The post ŠIALENÉ VIDEO Nevďačnosť migrantov nepozná hraníc. Nedostali hneď, čo chceli, zdemolovali hotel. Ministerstvo už hovorí o deportácii appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější