Za Jourovou proti Orbánovi se postavila von der Leyenová. „Předsedkyni EK nevěřím,“ zaznělo a zahřmělo z Budapešti

Za Jourovou proti Orbánovi se postavila von der Leyenová. „Předsedkyni EK nevěřím,“ zaznělo a zahřmělo z Budapešti
Mluvčí Evropské komise uvedla, že Věra Jourová má plnou důvěru ze strany předsedkyně Ursuly von der Leyenové. Uvedla to v reakci na dopis maďarského premiéra Viktora Orbána, na něž Komise bude reagovat.


Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval, aby česká místopředsedkyně Evropské komise odstoupila. Učinil tak v dopise adresovaném předsedkyni Komise Ursule von der Leyenové datovaným k 28. září.
Viktor Orbán reagoval na slova Jourové, ta o jeho zemi hovořila jako o „nemocné demokracii“. Podle slov Orbána se Jourová dopustila „hanlivých veřejných prohlášení” o jeho zemi. Jourová podle Orbána navíc urazila občany EU maďarské národnosti tvrzením, že nejsou v postavení, aby si mohli vytvořit vlastní názor.
Věra Jourová ve středu představí hodnocení stavu demokracie a vlády práva ve všech členských zemích evropského bloku. Částí tohoto dokumentu bude i situace v Maďarsku, tu Komise dlouhodobě kritizuje.
Orgány Evropské unie dlouhodobě vystupují proti Maďarsku kvůli údajnému porušování takzvaných evropských hodnot. EK považuje za problematické údajné omezování plurality médií či útoky na nevládní organizace asistující migrantům. Jourová dříve také označila za nebezpečný vývoj v oblasti maďarské justice či akademických svobod.
„von der Leyen nevěřím“
K přestřelce mezi maďarským premiérem Viktorem Orbánem a českou eurokomisařku Věrou Jourovou se vyjádřil i mediální expert, zakladatel ODS, dnes jedena z čelních osobností hnutí Trikolóra Petr Štěpánek. Podle jeho slov má jeho důvěru maďarská ministryně, která jako první vyzvala Jourovou k rezignaci, a nikoli předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.
„Mou důvěru má maďarská ministryně, jež vyzvala Jourovou k rezignaci. Naopak nedůvěřuji Jourové ani Uši z Leyen,“ prohlásil na svých sociálních sítích.

Mou důvěru má maďarská ministryně, jež vyzvala Jourovou k rezignaci. Naopak nedůvěřuji Jourové ani Uši z Leyen.
</div>
<div class=
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější