Německé letectvo trénuje na jadernou válku

Německé letectvo trénuje na jadernou válkuPokud by mělo k hroznému scénáři jaderné války skutečně dojít, je třeba se připravit, proto německé letectvo v současné době trénuje s partnery NATO obranu spojenců jadernými zbraněmi.
Podle informací Německé tiskové agentury začalo tento týden tajné cvičení Severoatlantické aliance pod názvem „Steadfast Noon“. Cvičí se mimo jiné použití stíhacích bombardérů, které by v případě války mohly být vybaveny jadernými zbraněmi.
Letos se cvičení uskuteční na letecké základně Nörvenich v Severním Porýní-Vestfálsku. Považuje se za možné alternativní umístění pro taktické americké jaderné zbraně typu B61, které jsou podle oficiálně nepotvrzených informací uloženy v Büchelu v Porýní-Falcku.
Současně probíhá v Büchelu cvičení „Resilient Guard“, během něhož letectvo trénuje jak bránit  leteckou základnu před útokem. Podle Bundeswehru se použití protiletadlového raketového systému „Patriot“ praktikuje v obtížném terénu.
V případě nouze mohly být vodíkové bomby B61 umístěné v Büchelu v rámci „jaderné účasti NATO“ shozeny také německými Tornády a zlikvidovat tak nepřátelské ozbrojené síly. Další americké jaderné zbraně jsou uloženy v Itálii, Belgii, Turecku a Nizozemsku.
Do tohoto cvičení jsou například zapojena také nizozemská, belgická a italská stíhací letadla.
Generální tajemník OSN António Guterres požaduje s ukončením jaderného zbrojení k 75. výročí atomového bombardování japonské Hirošimy.
Podle vojenských expertů se v pravidelných manévrech „Stealfast Noon“, které se konají v říjnu, mimo jiné praktikuje, jak bezpečně přepravit americké jaderné zbraně z podzemních zásobníků do letadel a namontovat je pod křídla stíhaček. Během cvičných letů však nejsou používány žádné skutečné bomby.
Riziko války vedené také s jadernými zbraněmi je v současné době považováno za výrazně vyšší než v posledních třech desetiletích. Hlavním důvodem je konec smlouvy INF o vzdání se jaderných zbraní středního doletu. USA zrušily dohodu v létě 2019 za podpory svých partnerů NATO, protože předpokládají, že ji Rusko již roky porušuje systémem středního dosahu raket s názvem 9M729 (kód NATO: SSC-8).
Chystají se nové závody ve zbrojení?
Vojenští experti očekávají, že by nyní mohly existovat nové závody ve zbrojení. USA již pracují na novém mobilním pozemním systému středního dosahu, který by byl ve dnech smlouvy INF nezákonný. Podle současného plánu bude přepravovat pouze konvenční – tj. ne-atomové – hlavice. Není však jasné, zda to tak zůstane.
Kromě toho mohla brzy vypršet poslední velké dohody o odzbrojení mezi Ruskem a USA. nové Smlouvy START omezující strategické jaderné zbraně končí 5. února 2021. Rusko a USA hovoří o prodloužení dohody. Moskva však nedávno vyjádřila malou naději, že bude možné dosáhnout dohody s Washingtonem v době prezidenta Donalda Trumpa.
zdroj: prvnizpravy.cz
The post Německé letectvo trénuje na jadernou válku appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější