Polský vůdce: EU nebude „vydírat“ Polsko, aby se vzdalo svých hodnot a své suverenity

Polský vůdce: EU nebude „vydírat“ Polsko, aby se vzdalo svých hodnot a své suverenity

document.createElement('audio');
http://v4novaevropa.cz/wp-content/uploads/2020/10/001-58.mp3Píše
BREITBARTVůdce polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) přísahal, že země nebude Evropskou unií „vydírána“, aby se vzdala své „identity“ nebo „svobody“.
Místopředseda vlády Jarosław Kaczyňski, kterého mnozí považují za moc za příslovečným trůnem v Polsku, neboť stále stojí v čele strany, z níž čerpají premiér Mateusz Morawiecki a prezident Andrzej Duda, reagoval na pokusy institucí EU a dominantních, levicově liberálních vlád v zemích, jako je Německo, které chtějí donutit Polsko, aby ustoupilo od své konzervativní politiky.
PiS se odmítá podřídit povinným kvótám na přerozdělování migrantů, které se EU pokusila uvalit na členské státy, aby se vypořádaly s důsledky jednostranného rozhodnutí Německa účinně otevřít hranice bloku v roce 2015 – proti čemuž se PiS postavila od začátku – a také se pokouší reformovat to, co považuje za aktivistické a nepotistické soudnictví utvářené bývalým komunistickým režimem .
EU považuje první z nich za vzdor vůči své nadnárodní autoritě a druhou za útok na takzvaný „právní stát“ – ačkoliv méně hlasitě hovořila o bývalé vládě eurofilně-globalistické Občanské platformy (PO), která se v posledních dnech ve funkci pokoušela ovládnout polský nejvyšší soud .
V důsledku toho došlo k tlaku ze strany orgánů EU a západoevropských vlád na propojení financování EU s dodržováním takzvaného právního státu, přičemž místopředsedkyně Evropského parlamentu Katarina Barleyová z Německa navrhla, aby Polsko a podobně smýšlející Maďarsko byly „ finančně vyhladovělé “, aby je donutily se podrobit.
Kaczyňski však reagoval varováním, že polská vláda se uchýlí k jaderné variantě, bude-li taková taktika použita, a bude rovnou vetovat rozpočet Evropské unie a koronavirový fond.
„Budeme bránit svou identitu, svobodu a suverenitu za každou cenu. Nepodlehneme finančnímu vydírání, trval na svém Kaczyňski.
„Budou-li výhrůžky a vydírání zachovány, budeme pevně hájit životně důležitý zájem Polska. Vetovat Non possumus,„Takto budeme jednat proti každému, kdo na nás bude uplatňovat jakékoli vydírání.“
Polský senátor přirovnal tuto „vážnou bitvu s těmi, kdo nám chtějí v EU vnutit své hodnoty nebo nás dokonce podřídit“, ke zkušenostem své země s loutkovou vládou z dob studené války. Během této doby si vzpomněl, Polsku bylo umožněno zachovat si odluku od Sovětského svazu a určitou míru své křesťanské identity, ale přesto bylo pevně pod kontrolou Moskvy a církev byla systematicky potlačována.
Polsko se také střetlo s Evropskou unii ohledně své právní definice manželství jako svazku mezi mužem a ženou a odporu proti adopci párem stejného pohlaví, jakož i ohledně vytvoření takzvaných „zón bez LGBT“ některými místními orgány v zemi.
Často je vykreslují levicově liberální i zahraniční média a politici jako místa, kde je zakázáno být gayem, i když ve skutečnosti jsou to pouze oblasti, které přijali nezávazná usnesení proti věcem, jako jsou lekce o transgenderismu a stejnopohlavním styku ve školách.
Konzervativní politici v Polsku naznačili, že neobvyklá pozornost věnovaná této otázce v Bruselu, kde je předsedkyně Evropské komise bývalá členka vlády Angely Merkelové, je ve skutečnosti jen způsobem, jak potrestat polskou vládu za její nesouhlas s německými projekty v oblasti ruského plynu.Share

Tweet


WhatsappThe post Polský vůdce: EU nebude „vydírat“ Polsko, aby se vzdalo svých hodnot a své suverenity appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější