ŘEKOVÉ nasazují proti ilegálním migrantům SONICKÁ DĚLA

ŘEKOVÉ nasazují proti ilegálním migrantům SONICKÁ DĚLA

Řecko, které je ustavičně pod náporem tisíců migrantů, údajně přikročilo k neobvyklému kroku a nasazuje u hranic s Tureckem sonické kanony. Uvádí se to v článku britského listu Daily Mail (viz ZDE ).
Mají potlačit příval imigrantů do země
Zbraně, využívající akustické vlny a jinak určené k potlačení nepokojů, mají potlačit masivní příval ilegálních migrantů do země. Děla jsou údajně rozmístěna u řeky Evros poblíž města Alexandrupoli na severovýchodě země na tureckých hranicích. Zařízení LRAD (Long Range Acoustic Device) jsou schopná vystřelovat mimořádně silné zvukové vlny, které jsou pro lidské tělo bolestivé a omračující . Jejich výhodou je, že nejsou smrtící. Mohou však způsobit trvalé poškození sluchu, jsou proto vnímána jako kontroverzní. Využívají se například na letištích k plašení ptáků a jiné zvěře.
Slouží na souši i na moři
Sloužit mají jak proti příchozím po souši, tak těm, kteří se pokusí na území Řecka vylodit. V oblasti navíc operují posílené hraniční hlídky, podpořené čtyřmi drony, patnácti termálními kamerami, desítkou obrněných vozidel a pěticí člunů.  Turecko původně souhlasilo, bude bránit vnikání migrantů do Evropy po dohodě s Evropskou unií v roce 2016. V únoru tohoto roku ale prohlásilo, že se střežením hranic končí, protože už údajně nemůže vlně imigrantů odolávat . To vyvolalo nový nápor nově příchozích do Řecka. V březnu proto země v okolí řeky Evros postavila ploty s ostnatým drátem.
Zpracoval Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější