Jak se Policie ČR veřejně ztrapnila provokací po demonstraci na Staroměstském náměstí v Praze 18. října 2020

Jak se Policie ČR veřejně ztrapnila provokací po demonstraci na Staroměstském náměstí v Praze 18. října 2020
Včera v neděli 18. října 2020 jsem se vypravil na Staroměstské náměstí v Praze, abych se zúčastnil demonstrace proti vládním omezením pod záminkou pandemie koronaviru. Dorazil jsem později, asi kolem 14:30 a už tehdy, když jsem šel Kaprovou ulicí od stanice metra, tak bylo Staroměstské náměstí z té strany uzavřeno policejními těžkooděnci. Pokračoval jsem dál k Malému náměstí a tam též byla cesta uzavřena policisty. Když jsem se jich ptal, proč, tak říkali jen z bezpečnostních důvodů. Na otázku, jaké nebezpečí hrozí, nedokázali odpovědět.

Obešel jsem náměstí okolními ulicemi a dostal jsem se tam až ulicí Železnou. Náměstí bylo zaplněno více než z poloviny. Celkový počet účastníků odhaduji na cca 3.500 lidí. K mému překvapení brzy po 15. hodině organizátor oznámili ukončení akce, což bylo prakticky jen hodinu po začátku, což bylo rozhodně v rozporu s původním plánem. Na pódiu byla ještě řada lidí, kteří se připravovali k vystoupení, což jim však už nebylo umožněno. Pořadatelé pustili na závěr českou hymnu. Ihned po jejím skončení se ozval první silný dělobuch z prostoru u věže Staroměstské radnice. Brzy potom začaly první agresivní projevy fotbalových fanoušků, mezi kterými byli z logiky věci tajní policejní provokatéři. Začátek těchto provokací je na videu zde:

Dav hooligans vedený provokatéry se pak vydal směrem k záterasu policistů u východu z náměstí směrem ke Kaprově ulici. Tam už se pak začaly ozývat další dělobuchy a petardy. Občas už prolétla vzduchem plechovka s pivem nebo plastová láhev s pitím. V následujících několika desítkách minut se střídavě honily po náměstí kordony policistů s fotbalovými ultras. Přišel slzný plyn a později vodní dělo. V tu dobu už jsme odcházeli ulicí Pařížskou, kde bylo více jak 10 velkých policejních dodávek s těžkooděnci + další auta + obrněný transportér:

V tu chvíli jsme si začali uvědomovat, že konflikt ultras s policisty byla předem naplánovaná událost a to ze dvou hlavních důvodů:

Množství a vybavení policistů bylo naprosto neúměrné počtu účastníků demonstrace.
Akce byla bezkonfliktní a kdyby nedošlo k uzavření cest z náměstí a provokacím převlečených tajných policistů, tak by absolutně nebyl důvod k jakémukoliv konfliktu kohokoliv s kýmkoliv.

Zde je video, jak jeden z provokatérů nasedá do policejního auta a odjíždí:

Video od Jany Peterkové z okamžiku, kdy začal vyprovokovaný útok ultras na policisty u východu z náměstí směrem k ulici Kaprova. Policisté nenechali pryč odejít ani rodiče s malými dětmi:

Komentář Patricie Chatrná:

Ve vysílačce se ozvalo ,,Lekce 1 uzavíráme Staromák " ulice kudy se mohlo odcházet, z ničeho nic uzavřeli, tam kde před minutou prošli lidi,jsme už neprošli ( podotýkám že to bylo na druhé straně náměstí od incidentu s policii). Byli zde důchodci,rodiče s dětmi,kočárky, lidi na vozíčku. Na otazky proč nás nepustí, nebo kudy máme odejít, když uzavřeli každou ulici , nám nikdo z nich neodpověděl. No a pak jsme dostali dávku slzáku, to už se k východum seběhlo více lidí, kaslali ,děti brečeli,nikoho nepustili. Už i tady to začlo být dost vyhroceny , rodiče křičeli snažili se mezi policisty prodrat s dětmi v narucich. Jak si tohle můžou vůbec dovolit.a tak sem tam tak stála, koukala na chuligány a říkala si, že dnes tu bojovali chuligáni,ale příště s nima budou bojovat i ostatní lidé.
Celé Hamackem naplanovane ,cíleně vyprovokovane!!!

Hodinový záznam TV Raptor ze Staroměstského náměstí po skončení demonstrace:
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější