Je nový migrační pakt EU zadním vrátkem pro usazování migrantů v zemích jako Česko, Maďarsko a Polsko?

Je nový migrační pakt EU zadním vrátkem pro usazování migrantů v zemích jako Česko, Maďarsko a Polsko?

Evropská komise zahajuje PR blitz v zemích, kde odpor vůči paktu zůstává silný, jako jsou Česká republika a Polsko, s místopředsedkyní Evropské komise Margaritis Schinas, která ve čtvrtek provedla společný rozhovor pro Český a Polský rozhlas.
„Spor o uprchlické kvóty rozdělil Evropu před čtyřmi lety. Chceme se ji pokusit znovu sjednotit,“ řekl Schinas.
Na začátku rozhovoru Schinas hovořil o tom, proč se Evropská komise v současné nejisté době epidemie koronavirů pokouší o reformu azylové politiky, uvádí český zpravodajský portál Irozhlas.
„Evropa nemá migrační politiku a je nejvyšší čas, abychom přestali žít v domě postaveném jen na půli cesty,“ uvedl a dodal, že úředníci EU navštívili všechna hlavní města a několik týdnů debatovali s europoslanci, aby našli pragmatický přístup k migrační politice.
S novým návrhem paktu o migraci by se státy jako Česko nebo Polsko mohly rozhodnout sponzorovat návraty, tj. Organizovat deportace migrantů bez práva na azyl. Země, která sponzoruje návraty, bude poté požádána, aby do čtyř měsíců zahájila deportační operace jménem EU, uvedl Schinas.
„Stát, který si zvolí tuto možnost, nezůstane sám. Bude mít pomoc agentury Frontex, která se stane naší novou agenturou pro navracení. Budou také nové postupy pro navracení a vždy bude připraven pomoci koordinátor,“ vysvětlil Schinas.
Podle nového plánu bude členský stát financovat, vyjednávat a organizovat deportace na dálku, přičemž migrant bude čekat na vnějších hranicích Evropské unie.
Ale je v tom háček. Píše portál RMX .
Schinas se vyhnul otázce, zda očekává problémy v případech, kdy země sponzorující návrat nemůže deportaci provést. Během rozhlasového rozhovoru Schinas pouze uvedl, že je optimistický a nevidí důvod, proč by navrhovaný systém neměl fungovat.
Systém pro deportace však jednoduše nefunguje.
Příspěvek Je nový migrační pakt EU zadním vrátkem pro usazování migrantů v zemích jako Česko, Maďarsko a Polsko? pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější