Už je toho moc? A čí je to vina?

Už je toho moc? A čí je to vina?

PAVEL RAMPAS
Nyní se objevují ve velkém generálové po bitvě . Všichni teď vědí, co se mělo dělat v létě. Dokonce to už vědí i ti, kteří to tu mají na starosti. Nemyslím si, že byla chyba oslavit konec epidemie, že bylo špatně začít zase žít.


Vycházelo se vždy z nějakých dat. A ta nejspíš říkala, že to máme za sebou.
Jiná věc je, co to je od začátku za data. A jak jsou interpretována. K tomu už napsalo tolik lidí své, že už to nemá smysl řešit. Jediné, co je na 100%, že se s čísly pracuje přesně v tom duchu, jak to vyžaduje strategie boje s koronou.
A ta je podle mne tím největším selháním celé vlády.
Na začátku, kdy nikdo nevěděl, co korona je a co dělá, bylo přirozené, že se objevily názory v celém spektru možností. Od toho, že je to jenom bublina, až po to, že všichni vymřeme.
Proč v té době lidi fungovali a proč jsme to “zvládli”? Protože náš přirozený respekt k neznámému nás dovedl k obezřetnosti. Nosili jsme roušky, chránili sebe i druhé. Většina lidí v ČR je totiž mentálně na takové úrovni, že si v tom umí najít smysl a podle toho se pak chovat. Říkám většina, protože v každém společenství jsou i anarchisté. Ale malé procento anarchistů nás v tomto případě nezahubí.
Jenomže reakce odpovědných lidí ve spolupráci s mediálním prostorem, který je využíván k cílené manipulaci s názorem společnosti (a vždy to tak je), byla tak neuvěřitelně chaotická a v mnohých ohledech zcela nelogická, že lidé ztráceli důvěru v to, že ta skupina rádoby našich zachránců ví, co dělá.
Nás nezachránila vláda. Žádný Babiš. Ale odpovědnost lidí. Lidi sami sebe “zachránili” navzdory chaosu, který tu ministři vytvářeli.
A proč to dnes tak dobře nefunguje? Protože jsme ztratili důvěru.
Rozhodli jste se pro strategii, že přes strach budete řídit chování národa. V době, kdy už vám moc lidí nevěří. Chaos v nařízeních, která nevykazují žádnou jasnou logiku. Nastřelujete termíny a čísla ad hoc a nejste schopni je smysluplně vysvětlit.
Jak jinak si vysvětlit, že vydáte po týdnu práce odborníků nějaké nařízení a dříve než se má šanci jakkoliv projevit, už ho zpřísňujete. Každý, kdo má přístup k mikrofonu, hází své termíny a názory jeden přes druhý. Ale “společně to zvládneme”, když to řídí kolega “de**l”.
To vy jste sami sebe dostali do bubliny čísel, kterým už ani sami nerozumíte.
Strašíte tu lidi každý den velmi promyšleně vytvořenými rekordy.
Pokud mi budete mávat před nosem každý den rekordama, přestanu je vnímat. Čísla ztratila vypovídající hodnotu, mají jen jediný účel. Vyděsit lidi a přes tento strach lidi přinutit dodržovat pravidla.
Zvlolili jste špatnou strategii. Kdyby Babiš uměl dějepis a třeba historii starého Říma, zjistil by, že vláda strachu a tyranie byla vždy ukončena poměrně záhy vzpourou a svržením diktátora.
Ti méně vyspělí by to tak chtěli udělat i nyní. Ti lépe vychovaní vám to spočítají u voleb.
Nedávám vám za vinu rozvolnění opatření přes léto, ale vaše největší selhání je v tom, že jste zvolili tu nejhorší variantu pro vytvoření důvěry lidí ve smysluplnost nařízení. Chcete to tu řídit strachem a manipulací, ale velké množství lidí už toho má plné zuby a nevěří vám, že víte, co děláte.
Stejně se zase nakonec “zachráníme” sami, navzdory vám…


  Pavel Rampas

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější