Petra Paroubková: Otevřený dopis ministrovi zdravotnictví

Petra Paroubková: Otevřený dopis ministrovi zdravotnictví

PETRA PAROUBKOVÁ
Vážený pane ministře,
píši Vám jako matka žáka prvního stupně základní školy. To, co zažívají dnes naše děti, je noční můra každého rodiče a pedagoga. Chaos, změny nařízení a v konečném důsledku to nejhorší – Vašich názorů ze dne na den.

Děti potřebují řád a rutinu. Distanční výuka nikdy nenahradí výuku prezenční. Nebudu se snažit popsat, jak je situace děsivá pro první a druhé třídy, pro maturanty atd. Apeluji na Vás kvůli nesystematičnosti a změnám názorů, které se dějí ze dne na de. A na které nejvíc doplatí naše děti.
Je nemyslitelné, abyste školy v přírodě nedoporučil , nařídil distanční výuku, slíbil návrat do škol 2.11. a vzápětí přišel s naprosto scestným nápadem poslat děti na dva týdny „učit se“ do škol v přírodě.
Kdo Vám to poradil? Jistě to nebyl žádný psycholog ani pedagog. První třídy mohou ještě těžce snášet tak dlouhou separaci od rodičů. Naopak páté třídy nechtějí zažívat frustraci z prvních ženských projevů dospívání v cizím prostředí a daleko od rodiny. Mnoho dětí potřebuje asistenty, speciální přístup. Jak jim to chcete mimo domov a školu zajistit? Toto rozhodnutí by bylo pro značné množství dětí traumatizující.
Myslel jste vůbec na děti? Nebo prostě víte, že nedokážete splnit slib o návratu do školních lavic a hledáte, jak z toho tzv. vybruslit?
Kdo by s dětmi jel? Kde chcete sehnat dostatečný počet pedagogů a zdravotníků, aby se o děti postarali? Učitelka, která má dítě v šesté třídě a tudíž mu je 11 let, si myslíte, že pojede? A nechá dítě doma samotné? Nebo s dětmi pošlete studenty pedagogických škol?
V konečném důsledky, pokud by děti onemocněly, stejně by pro ně rodiče jeli. A stejně by si nemoc a děti dovezli domů.
Z reakcí rodičů kolem sebe vidím, že Váš nápad se jim opravdu nelíbí. Od mávnutí rukou až po konspirační teorie typu, že nás takto chcete de facto promořit. Nemá smysl je analyzovat, stačí zdravý selský rozum. A ten při Vašem nápadu nebyl přítomen. Omlouvám se za upřímnost.
Plně si uvědomuji vážnost nastalé situace, ale naše děti nesmí doplatit na chaotičnost Vaší vlády. Stačí se podívat, jak jiné státy kompetentně postupovaly celé léto, a vzít si od nich příklad.
Oddělování rodičů od dětí, zřizování různých táborů atd. už v evropských dějinách několikrát bylo. A všichni víme, jak to dopadlo. Neberte si naše děti jako rukojmí!
V Praze 20.10.2020
Mgr. Petra Paroubková

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější