Manželka slovenského premiéra seděla v managementu soukromé školy v Trnavě, kterou ovládá stejný podnikatel, jenž řídí i společnost Eurolab Lambda, vítěznou firmu v podivném tendru na mamutí vládní zakázku za skoro 44 milionů EUR na nákup 10 milionů testů

Manželka slovenského premiéra seděla v managementu soukromé školy v Trnavě, kterou ovládá stejný podnikatel, jenž řídí i společnost Eurolab Lambda, vítěznou firmu v podivném tendru na mamutí vládní zakázku za skoro 44 milionů EUR na nákup 10 milionů testů

Manželka slovenského premiéra seděla v managementu soukromé školy v Trnavě, kterou ovládá stejný podnikatel, jenž řídí i společnost Eurolab Lambda, vítěznou firmu v podivném tendru na mamutí vládní zakázku za skoro 44 milionů EUR na nákup 10 milionů testů s finanční podporou nadace Billa Gatese! Do soukromé bilinguální školy trnavského podnikatele chodí obě Matovičovy děti a lidé ve městě tím vysvětlují, jak je možné, že firma s dluhem u sociální pojišťovny vyhrála vládní tendr na covidové testy pro celoplošné testování, které se možná nakonec ani neuskuteční! Takto brutální střet zájmů by na západě okamžitě vedl k rezignaci premiéra z funkce, ale skandál je potichu zametán pod koberec!
Před několika dny jsme přinesli článek [ 1 ] o tom, že vládní tendr na Slovensku na dodávku 10 milionů testů na Covid-19 od jihokorejské firmy SD Biosensor vyhrála maličká firma z Trnavy, která měla u sociální pojišťovny dluh přes 17 000 EUR, ale po medializaci této kauzy společnost svůj dluh uhradila, protože v posledním seznamu dlužníků již nefiguruje. Firma Eurolab Lambda dodá slovenské vládě 10 milionů antigenových testů, které jihokorejská firma SD Biosensor vyrobila s finanční dotací od Bill & Melinda Gates Foundation  z limitované edice 120 milionů exemplářů pro země 3. světa, rozvojové krajiny a státy s nízkými příjmy obyvatelstva.
Oznámení o celoplošném testování
Prodejní cena jednoho testu, za kolik SD Biosensor tyto testy prodává dál, je podle informací 2,15 USD a garantovaná retailová cena je 5 USD , za kolik se limitovaná edice smí na trhu prodávat koncovému spotřebiteli, pokud se jedná o samoplátce. Ten rozdíl ve výrobní a prodejní ceně, to je tzv. “profit margin” pro distribuční společnost, která je v roli překupníka, resp. zprostředkovatele nákupu. A to je právě role trnavské společnosti Eurolab Lambda a.s.
Trnava je malé město a všichni si o tom povídají
Snadno si tak spočítáte, že více jak polovina peněz z objemu 43,4 milionové státní zakázky tvoří profit pro tuto trnavskou společnost. Teď si možná řeknete, proč tendr nevyhrála nějaká velká farmaceutická společnost na Slovensku, která by jistě dokázala poskytnout nižší cenu než malá firma z Trnavy, která navíc v té době dlužila přes 17 000 EUR na sociálních odvodech? V minulém článku jsme se pozastavili nad tím, že slovenský premiér Igor Matovič žije a bydlí v Trnavě, a rovněž i společnost Eurolab Lambda a.s. sídlí v Trnavě.


Kdekomu připadalo, že je to zajímavá shoda náhod. My jsme však byli do redakce upozorněni, že to není náhoda, a to ani omylem. Mezi společností Eurolab Lambda a.s. a slovenským premiér Igorem Matovičem existuje průkazné spojení vedoucí k potenciálnímu a velmi jasně ohraničenému střetu zájmů. Informace, které se nám podařilo zdokumentovat, totiž potvrzují, že hlavním pojítkem mezi oběma subjekty je manželka slovenského premiéra, Mgr. Pavlína Matovičová, a rovněž i jejich dvě děti , které samozřejmě za to nemohou, ale musíme je zmínit, protože to dokresluje celý obrys příběhu.
Premiérova manželka i děti na soukromé škole podnikatele, jehož firma vyhrála vládní tendr na dodávku 10 milionů antigenních testů na celoplošné testování
Hlavním spojovacím článkem je zde známý trnavský podnikatel, Ing. Peter Krajčovič. Ten je k současnému datu v představenstvech a ve funkcích jednatelů 13 obchodních společností na Slovensku [ 2 ]. A právě Peter Krajčovič figuruje ve společnosti Eurolab Lambda a.s., IČO 35 869 429 [ 3 ] jako předseda představenstva akciové společnosti. Jenže, Trnava je malé město a lidé nás do redakce upozornili na jednu zásadní věc. V Trnavě funguje soukromá bilinguální základní škola a gymnázium BESST [ 4 ], které provozuje obchodní společnost BESST, s.r.o., IČO 44 867 379 [ 5 ], ve které je jednatelem znovu ten samý Ing. Peter Krajčovič.

A teď to začne teprve být zajímavě. Do této soukromé školy chodí obě dvě děti slovenského premiéra, dcery Klára a Rebeka. Obě dvě dcery se zúčastňují anebo v minulosti zúčastňovaly školních soutěží a jejich jména lze tak nalézt ve výročních hodnotících zprávách zavěšených na školním webu. Školné pro děti 1. až 4. ročníku je 3,960 EUR ročně, pro děti 5. až 9. ročníku je školné 4,200 EUR. Na druhé dítě na škole je sleva 25% a na třetí a další děti ve výši 50% [ 6 ]. Matovičovi mají na této soukromé škole obě děti. A tu hlavní věc najdeme ve školních výročních zprávách.

Manželka Igora Matoviče, Pavlína Matovičová, seděla dva roky od 2015 do 2017 [ 7 ] v managementu této soukromé školy jako členka Rady rodičů, což je součást školní rady této soukromé společnosti , kterou provozuje společnost BESST, s.r.o. v čele s jednatelem Ing. Peterem Krajčovičem, který je rovněž předsedou představenstva Eurolab Lambda a.s., která od Matovičovy vlády dostala státní zakázku za bezmála 44 milionů EUR na nákup antigenních testů, a to přesto, že v té době prokazatelně měla firma dluh u sociální pojišťovny a neměla se tak tendru vůbec zúčastnit. Střet zájmů by zde neviděl snad pouze jenom slepý člověk. Pojďme si to shrnout, jaká jsou fakta.

Slováky budou testovat pomocí testů nakoupených firmou trnavského podnikatele, na jehož soukromou školu chodí obě premiérovy děti a dva roky v managementu školy působila i premiérova manželka
Premiér Igor Matovič přijde s myšlenkou na celoplošné testování. Narychlo je vypsán tendr, který vyhraje maličká trnavská společnost, která dluží na odvodech sociální pojišťovně. Vítěznou firmu řídí z pozice předsedy správní rády akciovky Ing. Peter Krajčovič, známý trnavský podnikatel, který jakoby shodou okolností a náhod z pozice jednatele řídí i eseročku, která je zřizovatelem a provozovatelem trnavské soukromé školy, do které chodí obě dvě premiérovy děti a dokonce jeho manželka dva roky seděla ve školské radě této soukromé školy. Slovenský premiér tak má hodně co vysvětlovat, zejména s ohledem na to, jak vehementně před parlamentními volbami kritizoval předchozí Ficovu a později Pellegriniho vládu z čachrů a netransparentních zakázek.
Škola BESST vyučuje ve slovenštině a angličtině
Ve chvíli, kdy premiér přímo či nepřímo nutí všechny Slováky k podstoupení testů antigenními kity, které nakoupila firma trnavského podnikatele, v jehož soukromé škole studují dvě premiérovy děti a dokonce premiérova manželka seděla dva roky ve školské radě této soukromé školy, by měl premiér z této situace vyvodit osobní zodpovědnost. Představte si to v opačném gardu v době před dvěma lety, pokud by se ukázalo, že Robert Fico vyhlásil celoplošné testování , tendr by vyhrála firma, která měla dluhy na odvodech sociální pojišťovně, v čele vítězné firmy na tendr by byl člověk, který šéfuje firmě provozující soukromou školu, kam by chodily Ficovy děti a navíc by se ukázalo, že manželka Roberta Fica seděla ve školní radě této soukromé firmy.
Kdyby podobný střet zájmů měl Robert Fico, sám Igor Matovič by ho mediálně ukřižoval
Dovedete si představit, jaký řev a povyk by v té době vyvolal Igor Matovič na mediální frontě? Víte, kolik tiskovek by kvůli tomu svolal? No, a uběhne pár let, Igor Matovič je v roli premiéra jako kdysi Robert Fico a najednou se ukazuje, že během virové krize, která přerůstá v hysterii, se najednou okolo šíleného nápadu na celoplošné testování objevují různí podnikatelé, kteří provozují různé firmy, přičemž jedny nakupují testy a vyhrávají tendry, a jiné poskytují vzdělání premiérovým dětem a dokonce se najde místo i pro premiérovu manželku do té či oné školské rady soukromé školy. Slovenský premiér má jedinou šanci, jak z tohoto vybruslit, a to je opuštění šíleného nápadu na celoplošné testování.
Budova školy BESST
Pokud od nápadu neupustí, anebo dokonce bude Slováky sankcionovat za neochotu se nechat testovat, tahle kauza trnavského skandálu nakonec může premiérovi vybuchnout do obličeje jako granáty ověšený bumerang, který kdysi Igor Matovič hodil po SMERu, ale on se teď s velkým překvapením opravdu vrátil s plnou razancí. Všichni politici, kteří se zaštiťují bojem proti korupci, si musí dávat dvakrát pozor, aby nebyli přistiženi při čachrech a podivnostech, které zavání střetem zájmů , a to hlavně ve chvíli, kdy stát vyhrožuje pokutami a sankcemi za nepodstoupení testům, které dodává firma člověka, na jehož soukromé škole studují obě premiérovy děti, a kde působila ve školní radě i premiérova manželka. Některé věci jsou totiž natolik okaté a křiklavé, že by se jich politik, pokud má všech pět pohromadě, neměl nikdy zúčastnit. A to je situace, kdy premiér skrze manželku a vlastní děti je ve střetu zájmů s dodavatelem testů pro celoplošné a skoro až povinné testování celého obyvatelstva.
-VK-
Šéfredaktor AE News
S námi čtete, s námi objevujete
Vážení čtenáři Aeronetu, do konce měsíce  zbývá 9 dní  a zatím jsme vybrali jen cca.  18%  z cílové sumy potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc, který závisí výhradně na Vaší podpoře, i když chápeme současnou situaci s hysterií okolo Covidu-19. Pokud se vám líbí naše práce, kterou pro Vás děláme, pokud se vám líbí naše články, videa a pravidelné páteční pořady na SVCS, přispějte prosím v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce  zde , ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná.  Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější