Proč mám uvěřit tomu, že se vláda rozhoduje na základě „tvrdých dat“?

Proč mám uvěřit tomu, že se vláda rozhoduje na základě „tvrdých dat“?

 MICHAL DVOULETÝ
Vláda nás zavřela doma. Udělala však stopku také obživě většiny živnostníků a malých podnikatelů, kdežto velké fabriky, kde pracují na jednom místě stovky zam ěstnanců, jedou dál. 


Na co je mi otevřené květinářství, když stejně nikam nemůžu. Natož popřát někomu k narozeninám. Ale koupit zimní boty dětem nemám kde, resp. musím jen online.
Školy a hospody vláda zavřela jako první, ale podle oficiální státní statistiky se na těchto místech nakazilo jen minimum lidí ( https://1url.cz/9zUy5 ). Proč pak mám uvěřit tomu, že se vláda rozhoduje na základě „tvrdých dat“?

Bohužel i dnes se ukázalo, jak je vláda absolutně nepřipravená na druhou vlnu pandemie. Neudělala nic víc, než jen zkopírovala jarní scénáře v slepé víře, že snad i tentokrát zaberou. A bohužel kopíruje i nepřipravenost kompenzací pro podnikatele, kteří již dnes musí řešit to, jestli zítra svou živnost definitivně zavřou či propustí své zaměstnance. Vláda slibuje pomoc, ale firmy ke svému rozhodnutí potřebuji znát nejen „název“ této pomoci, ale její jasná pravidla a parametry.
A bohužel zde pokulhává i celý krizový systém. Proč máme v přetížených nemocnicích 40 % pacientů, kteří nemají příznaky a nepotřebují nemocniční péči? ( https://1url.cz/xzUy9 ) Proč se mi zdá, že pasivní jsou jak kraje, tak města a všichni čekají až na to, co vymyslí vláda a jakou pomoc zajistí ona? Zdá se, že ten průšvih je velký a nevěřím, že nás spasí vládní protagonisté …
V plné nahotě se dnes ukazuje také to, jak stát dlouhodobě zanedbával celý zdravotnický systém a především jeho personální situaci. Teď na to doplácíme a všichni svorně smekáme před nasazením těch, kteří jsou skutečně v přímém bojišti s covidem.
Jasně, zdraví je teď na prvním místě. Jen aby se z toho nestalo klišé, které má jen zatlačit zdravý úsudek a kritické myšlení.
I přesto všechno, hlavu vzhůru a neztrácejme světlo na konci tunelu.

Michal Dvouletý


Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější