To je humus! VELKÝ, ŠOKUJÍCÍ TEST ROUŠEK: Bakterie, nebezpečné plísně a jiná svinstva již po dvou hodinách nošení (!)- nebo do zvlhnutí (!). Jen pro silné žaludky!

To je humus! VELKÝ, ŠOKUJÍCÍ TEST ROUŠEK: Bakterie, nebezpečné plísně a jiná svinstva již po dvou hodinách nošení (!)- nebo do zvlhnutí (!). Jen pro silné žaludky!

Test provedla redakce Seznam zprávy, za což jí patří velká pochvala. V redakci vybrali 40 použitých roušek od různých lidí a nechali je otestovat v laboratoři Ústavu biochemie a mikrobiologie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze pod dohledem profesorky Kateřiny Demnerové.
Jeden z hlavních argumentů těch, kteří varují před používáním roušek: Usazují se v nich nezdravé mikroorganismy, které člověk vdechuje zpátky do plic – a tím může onemocnět ještě vážněji než z nákazy, před kterou se chrání.
Význam roušek již zpochybnil i nový ministr zdravotnictví Roman Prymula. Ten před nošením roušek dokonce varoval! Ještě jako šéf České vakcinologické společnosti v roce 2009 Prymula uvedl: „Nošení roušek je nesmysl. Naopak manipulace s rouškami vede k většímu riziku – ulpí na ní bacily a ty se při jejím sundávání snáze dostanou na ruce.“

Cílem testu redakce Seznam zprávy bylo zjistit, zda je rozdíl, když člověk nosí jednorázové roušky, nebo ty podomácku vyrobené. A také jak moc záleží na tom, zda ji člověk nosí dle daných doporučení (výměna za dvě hodiny, případně do zvlhnutí), nebo i několik dnů v kuse.
Výsledky testu jsou šokující:
Z plísní byly v použitách rouškách nalezeny Aspergillus (způsobuje alergické reakce, zasahující především nosní dutiny a nižších dýchacích cest, ale i povrch pokožky. Dochází též ke kolonizaci vnitřních prostor, nejčastěji v dýchací soustavě. U osob s nízkou imunitou může po diseminované infekci nastat i smrt).
Dále plíseň Mucor (šíří se vzduchem a najdeme ji též na koňském trusu a na hnoji), nebo Cladosporium (působuje infekce kůže, nehtů na nohou, dutin a plic).
Z bakterií pak například Staphylococcus epidermidis, které můžou způsobit závažná onemocnění, například u pacientů se sníženou imunitou, kde je vyšší riziko vzniku infekce.
Celá tato armáda byla nalezena v použitých rouškách.
Více info na arfa.cz
Příspěvek To je humus! VELKÝ, ŠOKUJÍCÍ TEST ROUŠEK: Bakterie, nebezpečné plísně a jiná svinstva již po dvou hodinách nošení (!)- nebo do zvlhnutí (!). Jen pro silné žaludky! pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější