Nahradia Čechov moslimovia a Afričania? „Za takých 10 rokov budú pravdepodobne burkini a moslimské zvyky jednoducho realitou ČR…”

Nahradia Čechov moslimovia a Afričania? „Za takých 10 rokov budú pravdepodobne burkini a moslimské zvyky jednoducho realitou ČR…”

„Za takých 10 rokov budú pravdepodobne burkini a moslimské zvyky jednoducho realitou ČR a nevyzerá to, že by tomu naozaj chcel niekto z popredných českých politikov a štátnych úradníkovi zabrániť,“ hovorí v rozhovore pre Sputnik známy expert na islam Lukáš Lhoťan.
Sputnik: Pražský aquapark povolil návštevníčkam plávať v takzvaných burkinách. To vyvolalo kontroverzie dokonca na vládnej úrovni. Ministerka pre miestny rozvoj za ANO Karla Šlechtová právo na burkiny obhajuje, jej kolegyňa, Michaela Marksová z ČSSD, ktorá vedie ministerstvo práce a sociálnych vecí, je k tejto móde skeptická. Čo si o celej kauze myslíte vy?
Lhoťan: Podľa mňa sa deje logická vec. Pribúda u nás moslimov, takže aj pribúda stretnutie s ich zvykmi a spôsobom života. Čechom sa to síce nepáči, ale ak sa niečo nezmení v politike českej vlády a štátnej správe, tak moslimov u nás bude pribúdať a budú stále viac presadzovať svoje zvyky a poňatie spoločnosti.
Ľuďom sa to nemusí páčiť, ale keď do roku 2100 má vymrieť zhruba 4,5 milióna Čechov (podľa Tomáša Fialu z Vysokej školy ekonomickej v Prahe) tak kto ich nahradí? No samozrejme, že moslimovia a Afričania. Za takých 10 rokov budú pravdepodobne burkiny a moslimské zvyky jednoducho realitou ČR a nevyzerá to, že by tomu naozaj chcel niekto z popredných českých politikov a štátnych úradníkovi zabrániť.
Ako si vysvetľujete náhle tolerantný postoj k burkinám?
Je to súčasť multikultúrnej politiky Európskej únie, českej politickej reprezentácie a prostý logicky ťah podnikateľov. Tým je jedno, že k ním do hotela či aquaparku idú moslimovia s odlišnými zvykmi, hlavne keď platia. Ako sa u nás hovorí – peniaze nemajú náboženstvo.
Nie sú burkiny zámernou kultúrne provokáciou? Moslimky by malo skôr znepokojovať, že sa budú kúpať spoločne s mužmi …
Je to celé blbosť. Podľa mňa je to snaha dosiahnuť, aby sa „vlk (teda Alah) nažral a koza zostala celá“. Pretože keď sa žena v burkinách omočí vo vode, tak jej mokré oblečenie obtiahne telo a sú jej výrazne vidieť prsia a podobne. Pritom podstatou nariadenia ortodoxného islamu nie je len to, že má byť telo ženy zahalené, ale oblečenie nemá byť upnuté alebo zvýrazňovať ženské tvary.
Takto by skôr kúpajúce sa moslimky v burkinách mohli ísť rovno do súťaže miss mokré tričko.
Vlani v niektorých francúzskych mestách boli burkiny zakázané ako symbol blízky islamizmu. Mala by sa Česká republika obdobne brániť tejto móde?
Podľa mňa áno. A nielen na verejných kúpaliskách. Podľa mňa toto praktizujú rodičia u svojich dcér pri školskej dochádzke. Mám informácie, že už dnes niektorí moslimskí rodičia odmietajú v českých školách púšťať svoje dcéry na hodiny plávania spoločne s chlapcami a takých prípadov bude pribúdať.
V situácii, keď Európska únia, poprední českí politici a štátny aparát ČR plánovito podporuje migráciu z moslimských krajín do ČR, tak sa nedá očakávať nič iné. Viete, u nás pred voľbami vždy naraz veľa politikov začne vystupovať proti islamu a imigrácii a po voľbách zrazu otočoa a robia všetko preto, aby k nám týchto ľudí presťahovali.
Je to však logické, keď má Česká republika do roku 2100 prísť skoro o polovicu obyvateľov, tak vedenie Európskej únie a českí politici chcú vyriešiť dve krízy jedným ťahom. Udržať súčasný ekonomický model presunom milióna imigrantov z preľudneného moslimského sveta a Afriky a zároveň uľahčiť tieto preľudnené oblasti. A to znamená, že moslimské zvyky tu u nás v Českej republike sú, budú a budú sa rozširovať.
Příspěvek Nahradia Čechov moslimovia a Afričania? „Za takých 10 rokov budú pravdepodobne burkini a moslimské zvyky jednoducho realitou ČR…” pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější