Ovce, roušky a ministr

Ovce, roušky a ministr

PETR ROBEJŠEK
Jsem zrovna v severním Německu a jak vidíte, tak zkoumám chování tamnějších ovcí. Přitom mě zastihla zpráva z Prahy, že nad zdravím národa neúprosně bdící ministr Prymula byl přistižen, jak porušuje svoje vlastní nařízení.
Pravda, nelze vyloučit, že si na něj viry netroufají. Podobnou mocenskou imunitu pociťují i jiní. Třeba německý prezident Steinmeier, který ihned po natáčení v nějaké nemocnici sundal roušku a strkal ji svému podržtaškovi. Preziden t si ale nevšiml, že ho přitom kdosi natáčí na mobil.

Věřím tomu, že rouška za určitých podmínek může chránit. Ale zatím neexistuje dost studií, které by dokázaly, které roušky jsou a v jaké míře užitečné. Než se tahle otázka vyjasní, tak by si měl každý z nás smět sám rozhodnout, jak se zachová. Ale politici se zřejmě domnívají, že právo volby mají mít jenom oni sami.
Co s tím mají společného ovce? Jednak to, že nejsou zdaleka tak stádní, jak se o nich říká. Právě dnes jsem si to znovu ověřil. Aby to stádo za mnou udrželi pohromadě, tak jsou potřeba dva pořádní vlčáci, kteří nahánějí strach. Ovce jsou totiž stejně individualistické a zvědavé, jako ostatní bytosti; o lidech ani nemluvě.
„Stádnost“ ovcí nám něco říká i o rouškách. Ty totiž mají i jiné funkce. Symbolizují paniku a pokoru. Paniku vyvolávají senzacechtivá média a pokoření svobodných očanů zajistí práskači a samozvaní poldové. Obojí vyhovuje politikům, ale ničí demokracii.
Rouška totiž hlavně znamená: „Mlč“. Když poslechneme, tak budou na kontinentě vládnout pasáci a jejich vlčáci nad stády lidí. To je diktatůra. Ministr Prymula dokázal, že diktátor je skrytý v každém politikovi. Jen on sám chce určovat pravidla pro všechny, ale on sám se podle nich řídit nehodlá.
Dříve diktátoři předstírali, že slouží spasitelské ideologii. Na to jim už nikdo neskočí a tak hrozí neviditelnou smrtí. Vyhlásí stav nouze a pak smí dělat všechno a nezodpovídat za nic. Z jejich hlediska je to pohodová situace a proto si chtějí možnost vyhlášení stavu nouze uzákonit. A tak si pamatujte: Jen ta strana, která bude ve Sněmovně hlasovat proti, chce zachovat demokracii.
Ministr Prymula bude nejspíše vyměněn, ale musíme počítat s tím, že politici našli hračku, kterou nebudou chtít dát z ruky. Po celé Evropě právě probíhá puč proti demokracii a podle toho bychom měli jednat. Z vlastních dějin totiž víme, že diktatury vznikají mnohem snáze než se odstraňují.


Petr Robejšek

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější