Model počtu mrtvých od profesora Flégra

Model počtu mrtvých od profesora Flégra

MICHAL BRAND
Mix24.cz přinesl nejnovější, zcela vědecký objev profesora Flégra, největšího žijícího odborníka na infekční nemoci, na virologii, statistiku, matematické modelování, koronavirus a kočky domácí.
Redaktor Mix24, pan Aleš Kulhánek, velice správně podtrhnul, že profesor Flégr konečně jako jediný předložil jasná čísla a jasná fakta.

https://www.mix24.cz/jaroslav-flegr-protahl-exponencialni-krivku-do-konce-prosince-a-zjistil-kolik-lidi-bude-umirat-o-vanocich/

Díky vědecké genialitě profesora Flégra již konečně víme, kolik lidí bude umírat o letošních Vánocích na koronavirus.
Profesor Flégr, s vědeckou erudicí kočky domácí, pardon, odborníka na nemoci koček domácích vzal zcela bezcenná data Ministerstva zdravotnictví o „počtu zemřelých s pozitivním testem bez ohledu na příčinu smrti“ a s invencí hodnou génia vynesl tato bezcenná data do grafu.
Následně protáhl exponenciální trend do budoucnosti a na základě podle pravítka narýsované rovné čáry (exponenciální růst je na logaritmické stupnici přímka) naprosto přesně namodeloval, kolik lidí zemře každý den na Covid o letošních Vánocích.

https://www.mix24.cz/wp-content/uploads/2020/10/graf-1.jpg

Pokud by se tento vzácný kousek vědecké geniality snad náhodou ztratil, dovoluji si ho pro jistotu zazálohovat, aby ani dnešní ani budoucí generace nebyly ochuzeny o skvost vědecké geniality.

https://www.rajce.idnes.cz/f1466691318

Dovoluji si tímto svým dnešním navázat na velkého učitele, našeho guru covidalarmismu, geniálního toxoplasmatika, profesora Flégra.
Vzal jsem jeho graf a zcela vědecky jsem podle pravítka protáhl přímku dále do budoucnosti.
Z modelu profesora Flégra, skromně dorýsovaného mojí maličkostí, zcela jednoznačně vyplývá, že to nejhorší Českou republiku teprve čeká.
Počet denních úmrtí na Covid v ČR totiž dosáhne úrovně 1 milionu úmrtí denně k 1.4.2021.
Ke dni 1.5.2021 bude situace ještě hrozivější a počet úmrtí na covid dosáhne více než 8 milionů mrtvých denně.
Na začátku prázdnin roku 2021 bude denní počet úmrtí na Covid v České republice dosahovat úrovně více než 4 miliardy mrtvých za den a 1.září 2021 pak bude denní počet úmrtí Čechů na úrovni 268 miliard mrtvých občanů České republiky na covid denně.
O Vánocích roku 2021 pak každý jeden den zemře na Covid více než 137 tisíc miliard občanů České republiky!
Tady je důkaz:

https://www.rajce.idnes.cz/f1466691296

Ale abych nevedl diskusi jen na humorné notě.
Dovoluji si nabídnout jeden matematický model. Opravdu matematický model a ne namalovanou čáru vydávanou za vědecký matematický model.
Jednoduchý ale poměrně realistický matematický model. Vezmeme průměrný týdenní počet úmrtí v České republice – průměr za roky 2011 až 2019. K tomu namodelujeme postupný růst podílu pozitivních testů v populaci, tedy postupný růst „promořenosti“, postupný růst podílu lidí, kteří se setkali v uplynulém období s virem SARS-CoV-2.
Vezmeme do úvahy exponenciální růst podílu pozitivních až do úrovně okolo 94% a vezmeme průměrné počty týdenních úmrtí v ČR za normální roky 2011-2019, pak dostaneme takový graf predikující počet úmrtí „na covid“ do konce roku:

https://www.rajce.idnes.cz/f1466701768

Logaritmická osa, vidíme prakticky kopii grafu profesora Flégru – ovšem na rozdíl od něj s pochopením faktorů modelu (růst promořenosti), které způsobují zobrazený trend „růstu úmrtí s pozitivním testem“.
Běžné zobrazení grafu:

https://www.rajce.idnes.cz/f1466701765

Přitom jde samozřejmě o zobrazení, kolik normálně zemřelých lidí má potenciálně pozitivní test na virus SARS-CoV-2.
Pokud se podíl pozitivních testů v populaci bude šířit přibližně stejně jako dosud, pak v období Vánoc až konce roku bude týdenní počet mrtvých s pozitivním testem na virus SARS-CoV-2 dosahovat úrovně zhruba 2 000, denně tedy cca 250-300 úmrtí s pozitivním testem. Aniž by se musela jakkoli změnit úmrtnost, tj. fakticky – bez jediného úmrtí opravdu na Covid.
Dovětek:
Tím nechci říci, že na Covid se neumírá. Covid je bezpochyby letos zodpovědný za část úmrtí – statisticky vzato za ta úmrtí, která by jinak byla zapříčiněna jinými viry a jinými bakteriálními infekcemi. Úmrtí na chřipku a jiná akutní virová onemocnění nám letos částečně zahrnují i podskupinu úmrtí na covid.
Ale většina oficiálně vykazovaných úmrtí je úmrtí s pozitivním testem na SARS-CoV-2, mnohem méně z nich pak s  covid-19 a ještě méně z nich pak opravdu na Covid-19.
Kdykoli jsou zveřejněny konkrétní případy úmrtí „na covid“, vidíme úmrtí lidí, kteří zemřeli s pozitivním testem a ne na covid (rakovina, mozková mrtvice, starý 95-letý muž s chronickým selháním srdce, chronickou chorobou srdeční a kardiostimulátorem).
Méně často pak případy, kdy koronavirus byl jen konkrétní virus při úmrtí člověka, kterého v jeho vážném zdravotním stavu mohl stejně tak ohrozit a způsobit smrt i jiný z desítek virů (herečka Andresíková, hospitalizovaná několik měsíců po zlomenině krčku, což je komplikace, která velice často vede k následným úmrtím – kvůli komplikacím po zlomenině krčku stehenní kosti zemře v ČR ročně až několik tisíc lidí dle https://zdravi.euro.cz/denni-zpravy/z-domova/kvuli-zlomenine-krcku-stehenni-kosti-zemre-denne-10-cechu-485545 )
Žádná dostupná data z ČR zatím neukazují na žádný statisticky významný nárůst celkové úmrtnosti. A na příkladu Švédska, které neprovedlo žádná opatření ani na jaře, vidíme, že ani švédská data neukazují žádný nárůst celkové úmrtnosti v porovnání s  dlouhodobými průměry úmrtnosti na 100 000 obyvatel.
Ale když to s výrazem šílence narýsujete čáru podle pravítka, tak to spousta lidí taky sežere rychleji než kočka granule.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější