Muslimský svět povstává proti francouzským represím proti radikálnímu islámu

Muslimský svět povstává proti francouzským represím proti radikálnímu islámu

http://v4novaevropa.cz/wp-content/uploads/2020/10/001-76.mp3Píše
BREITBARTPaříž (AFP) – Největší francouzská federace zaměstnavatelů v pondělí naléhala na firmy, aby „odolaly vydírání“ kvůli produktovému bojkotu ze strany arabských zemí, neboť se rozšiřuje odpor vůči zatvrzelému postoji Paříže vůči radikálnímu islámu.
Francouzský prezident Emmanuel Macron slíbil, že bude bojovat proti islámským radikálům poté, co 16. října usekli hlavu učiteli dějepisu, který v třídní diskusi o svobodě slova ukazoval žákům karikatury proroka Mohameda.
Jeho komentáře však o víkendu vyvolaly protesty v zemích s muslimskou většinou, kde lidé pálili fotografie Macrona v Sýrii a zapalovali francouzské vlajky v libyjském hlavním městě Tripolisu.
Bojkot francouzského zboží probíhá v supermarketech v Kataru a Kuvajtu, další výzvy k zavrhnutí francouzských výrobků v Jordánsku a dalších státech.
Šéf francouzské federace zaměstnavatelů MEDEF v pondělí prohlásil, že bojkot, který označil za „pošetilost“, je jasně špatnou zprávou pro společnosti, které už tak tvrdě zasáhla pandemie koronaviru.
„Ale o ustupování vydírání nemůže být řeč,” Geoffroy Roux de Bezieux řekl televizní stanici RMC. „Je to otázka dodržování na našich republikánských hodnotách.
„Je čas postavit zásady nad obchod.”
Řekl, že MEDEF podporuje postoj vlády a naléhá na společnosti, „aby tomuto vydírání odolaly a bohužel tento bojkot vydržely“, což je podle něj prozatím „spravedlivě lokalizované“.
– Islámisté chtějí „naši budoucnost“ –
Po hrůzné vraždě učitele Samuela Patyho čečenským extremistou ve jménu pomsty proroka Mohameda, Macron slíbil, že Francie se nikdy nevzdá takových karikatur, jako byly ty, které v roce 2015 vyvolaly smrtící útok na satirický časopis Charlie Hebdo a které Paty ukázal své třídě.
Macron oslovoval Patyho jako „hrdinu“ za to, že reprezentoval sekulární, svobodomyslné hodnoty francouzské republiky, k nimž patří dlouho uctívané právo vysmívat se náboženství.
„Zabili ho, protože islamisté nám chtějí vzít budoucnost, řekl to Macron u památníku Patyho. „Nikdy ji nedostanou.”
Několik podezřelých islámských radikálů bylo od vraždy zatčeno během desítek razií a asi 50 organizací s údajnými vazbami na tyto osoby bylo vládou vyčleněno k uzavření.
Začátkem tohoto měsíce, Macron představil plán na obranu francouzských sekulárních hodnot před trendem „islamistického separatismu“ a označil islám za náboženství „v krizi“.
Francie byla v posledních letech nucena důkladně se zabývat svými základními hodnotami, které mnozí vnímají jako ohrožené islámem po sérii džihádistických útoků, při nichž od roku 2015 zahynulo přes 240 lidí.
Macronův postoj však podnítil napětí mezi Francií a muslimským světem a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval svůj protějšek, aby se podrobil „mentální kontroly“ za to, že takto zachází s „miliony členů z různých náboženských skupin“.
Tyto poznámky přiměly Paříž, aby svolala svého vyslance do Ankary.
– „Útok na islám“ –
Pákistánský premiér Imran Chán obvinil Macrona z „útoku na islám“.
Maher al-Huli, vůdce palestinské islamistické skupiny Hamás, odsoudil vyjádření Macrona „a toho, kdo uráží proroka Mohameda, ať už slovy, činy, gesty nebo kresbami“.
Proti Francii vystoupilo i libanonské šíitské hnutí Hizballáh a Maroko.
V pondělí se k pobouření přidal i afghánský Talibán, podle něhož se Macronovy komentáře rovnají „postoji proti národům“.
Taliban prohlásil, že „by bylo lepší, kdyby místo ignorantských islamofobních poznámek pečlivě studoval islám“.
Šéf ammánské obchodní komory, Khalil Haj Tawfeeq vyzval v dopise francouzského velvyslance v Jordánsku Macrona, aby se islámskému světu omluvil.
Francouzská ministryně kultury Roselyne Bachelotová v pondělí v televizi BFMTV trvala na tom, že „neexistuje žádný boj proti francouzským muslimům, je to prostě boj proti islamismu a terorismu“.
Nové protesty jsou plánovány v pondělí v pásmu Gazy a v úterý v Ammánu.Share

Tweet


WhatsappThe post Muslimský svět povstává proti francouzským represím proti radikálnímu islámu appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější