Švýcarsko: Pokud chtějí muslimové občanství, musí státu vrátit dávky

Švýcarsko: Pokud chtějí muslimové občanství, musí státu vrátit dávkyŠvýcarsko se společně s Německem řadí na čtvrté místo v žebříčku zemí, kde tvoří muslimští přistěhovalci největší procento v populaci. Nový zákon by však mohl způsobit, že tam bude muslimská populace na rozdíl od ostatních evropských států klesat.
Podle nedávného odhadu Pew Research Center tvoří muslimská populace ve Švýcarsku 6,1 procenta, ale v zemi žijí i další statisíce cizinců. Mnozí z nich využívají místní sociální systém a zejména migranti ze zemí třetího světa mají často značný problém se zařadit na trh práce a úspěšně se integrovat. Masovou migraci do země by mohl zastavit nový zákon, který vstoupil v platnost letos.
Navzdory představě o Švýcarsku jako o zemi nakloněné migraci bylo obtížné získat tamní občanství již před jeho přijetím. Nyní jsou však podmínky získání povolení k pobytu ještě těžší a pro osoby jisté náboženské a etnické příslušnosti to bude v podstatě nemožné.
Nyní nemohou získat občanství lidé, kteří v uplynulých třech letech pobírali sociální dávky, dokud nevrátí peníze zpět státu. S vidinou švýcarského občanství se může rozloučit i každý odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody delší než tři měsíce. Zpřísňují a konkretizují se i podmínky týkající se udržování vztahů přistěhovalců s rodilými Švýcary.
Ve srovnání s Německem, Francií, Velkou Británií a dalšími západoevropskými státy hodlají jednotlivé švýcarské kantony ještě více zpřísnit již tak strohé imigrační zákony. Zvyšují například i nároky na znalost němčiny žadatelů o švýcarské občanství. Nejdále jsou v tomto směru v kantonu Thurgau, kde je požadovaná úroveň v psané formě B1 a ústní úroveň dokonce B2. Mimochodem, rakouský deník Kronen Zeitung v jednom ze svých vydání apeloval na vládu, aby se tímto zákonem inspirovala.
zdroj:  napalete.sk
The post Švýcarsko: Pokud chtějí muslimové občanství, musí státu vrátit dávky appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější