Když dluh se stane komoditou nepomůže ani Manitou
RSS

Když dluh se stane komoditou nepomůže ani Manitou

OTO KADĚRKA
Pozoruji aktivity levice, středu i pravice, pozice i opozice a taky ty co čekají na pozice. Prý se má v březnu sejít něco na Václaváku aby se zabránilo drahotě ale je potřeba se postavit napřed nahotě.


Byly doby, kdy se obchodovalo se zlatem, mědí, uhlím obilím a kdoví čím. Aby se určila cena těchto hmatatelných a ve skutečnosti existujících materií, zavedly se komoditní burzy. Když se ukázalo, že se daří burzám v komoditách tak netrvalo dlouho a zavedla se burza peněžní. Obchodovalo se s měnami a dalšími cennostmi, které vyjadřovali hodnotu peněz. Byly to „zlatá“ doba, kdy peníze byly kryté zlatem. Začátkem minulého století , kdy v USA vznikl Federální rezervní systém – zkráceně FED jako koncorscium 14 amerických bank pujčující peníze státu za jimy stanovených podmínek začalo celosvětové neštěstí, které mělo první vrchol ve třicátých letech v době krize a pomyslný poslední pak v letech 2009 za tzv. Evropské dluhové krize. V tu dobu už přestaly mít peníze vládu nad dluhem a ten se stal komoditou běžně obchodovanou.
No a protože se ukázalo, že dluhy nikdo nakonec nechce a že obchod s nimi je pověstné letadlo a státy celého světa si uvědomily , že by to mohlo lidem dojít tak zavedly různé tzv. konsolidační banky či agentury kam přistála ta letadla. No a aby ta letadla tam přistála tak se muselo zaplatit. No a čím ? No penězi, ale nekrytými. Vlády se snaží to sem tam pokrýt státnímu dluhopisy a dalšími vyfikundacemi, které jsou z podstaty jen dalším dluhem.
Takže kdokoliv , kdekoliv na tomto světě ho chce napravit,tak musí začít kde ? No v nápravě peněžnictví – chcete-li bankovnictví. Takže pokud chceme zůstat na tom našem česko-moravském písečku, je celkem marnou snahou současné Vlády jakákoliv reforma důchodů, protože bez změny chápání peněz resp. bez jeho návratu k podstatě, tedy hotovosti v peněžence je jakákoliv reforma důchodového systému jen špatné pojmenování sociální dávky. A oni to vědí, že by se to mělo vrátit. Kdo to ví ? No ty banky. A ony se brání a připravují. Na co, jak ještě více zvýšit svůj profit a ještě více oslabit stát. Jak ? No tak, že propagují zejména bezhotovostní platby a na všechny karty nás lákají kreditem či debetem. To abych měli pocit, že stále máme peníze. Už teď je nemáme, protože jen 8% všech peněz na trhu celého světa jsou buď mince nebo bankovky. A kdyby se nedej bože podařil ten sen bank, že by byly všechny peníze jen čísly, tak by pak zatlačily na Vlády – všechny aby jim dovolili pro dobro Vlád s penězi manipulovat – zdaňovat, devalvovat – mezi sebou s námi obchodovat, s námi místo těch dluhů.
Jak z toho ven? Pro nás je štěstím, že jsme malí a nikoho nezajímáme. Jak jsem na to přišel? Kdybychom někoho zajímali, tak by jsme neměli nejdražší energie možná na světě, jelikož je nakupujeme přes Němce, kteří si z nás udělali slevomat na jejich energie z Ruska. Víte co je zajímavé, že málokdo kdo ví jak vznikalo EURO, které bylo produktem revolučních změn v devadesátých letech minulého století, kdy Anglie a Francie tlačili na zánik německé marky, jako nejsilnější měny starého kontinentu. Paradoxní je, že Anglie nikdy EURO nepřijala ale dobře ho použila pro oslabení Německa. To, že se nyní Anglie trhla od Evropské unie a zejména měny je jen dokladem toho, že pochopila závažnost stavu světové dluhové ekonomiky a chce si ji řešit po svém a sama. Tedy zde je cesta, být sám se svou měnou, ve svých hranicích a svou nejen měnovou politikou.
Bez toho je každá změna co se týče hospodářství jen další slepou uličkou. Takže doporučuji všem, kdo chtějí mít vliv na peníze z daní tak bez pochopení toho výše jich bude stále méně k mání.
A víte jak je to v Bibli, nahota se poznala s první lží.
Ale mohu se mýlit…
Oto Kaděrka

The post Když dluh se stane komoditou nepomůže ani Manitou first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden