Rand: V první fázi války s Ruskem budou nejlepší F-35!

Rand: V první fázi války s Ruskem budou nejlepší F-35!

Uvádí se to ve zprávě analytického centra RAND, které zadalo evropské velení USA.
„Schopnosti NATO v konfliktu s Ruskem se zlepší zavedením stovek bitevniků páté generace během 20 let 20. století. Kromě samotné platformy jsou nutné investice do zdokonalených radarů, moderního střeliva na velké vzdálenosti a bezpečného komunikačního vedení,“ uvádí se v prohlášení.
Autoři zprávy hodnotili konkrétní možnosti a výzvy, jimž je třeba čelit v rámci evropského letectva, aby se mohlo stát ústředním hráčem v odstrašující pozici NATO.
Podle zprávy jsou stíhačky F-35 nejvhodnějším prostředkem počátečního kontaktu – v prvních hodinách konfliktu – s ruskými silami v případě války v Evropě.
K takovému konfliktu může dojít, pokud se Moskva pokusí „obsadit“ část území NATO. Odborníci tvrdí, že kvůli utajení a řadě senzorů bude letadlo neviditelné pro ruský systém protivzdušné obrany (pozoruhodné na těchto zprávách je, že se jakoby jedná o invaziRuska do některých částí Evropy, ačkoliv vojenští činitelé připouští, že nevidí známky ohrožení ze strany Ruska jak pobaltských republik, Polska či Skandinávie – naopak řada odborníků poukazuje na to, že činnost a posilování NATO u ruských hranic spíše připomíná neblaze proslulou operaci Barbarossa – pozn. red.).
Mezi problémy, které je třeba vyřešit, přisoudili výcvik na celém území zemí NATO k provádění operací v dosahu moderních systémů protivzdušné obrany Ruska a zvláštní pozornost „likvidační“ nepřátelské mise protivzdušné obrany. „Evropské letectvo má v současné době omezené schopnosti provádět nejsložitější vysoce intenzivní mise,“ uvádí se v prohlášení.
„Omezujícími“ faktory pro používání F-35 jsou podle odborníků nedostatečný vzdušný prostor pro provádění cvičení, počet pilotů a kvalifikovaný personál pro výcvik v používání F-35.
V září americké orgány oznámily záměr nasadit největší počet letadel páté generace na Aljašce – do oblasti hraničící s Ruskem nasadí 150 stíhaček F-22 a F-35.
F-35 je stíhací bombardér páté generace, který je kromě USA v provozu s řadou svých spojenců (v malém počtu). Program Lockheed Martin F-35 Lightning II již stál přibližně 1,5 bilionu dolarů – nejdražší zbraňový program v historii.
 
Zpráva analytiků Rand ovšem, spíše než vojenské doporučení, vypadá jako lobbing pro co největší prodej tak drahého letounu.
Loni v listopadu americký kontrolní úřad uvedl, že Pentagon čelí problémům s údržbou nové stíhačky kvůli nedostatku náhradních dílů a nedostatku autonomního logistického informačního systému.
zdroj: prvnizpravy.cz
Příspěvek Rand: V první fázi války s Ruskem budou nejlepší F-35! pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější