Video: Ruský Su-27 nad Černým mořem zachytil čtyři britské vojenské letouny

Video: Ruský Su-27 nad Černým mořem zachytil čtyři britské vojenské letouny
Ruský Su-27 nad Černým mořem zachytil čtyři britské vojenské letouny, včetně dvou stíhaček. Informovalo o tom Národní středisko pro kontrolu obrany Ruské federace.


Na úřadu uvedli, že ruský systém kontroly vzdušného prostoru zpozoroval nad neutrálními vodami Černého moře blížící se k ruské hranici čtyři vzdušné cíle.

K identifikaci a zabránění narušení hranice do vzduchu vzlétla  stíhačka  Su-27 ze služebních jednotek protivzdušné obrany sil Jižního vojenského okruhu.

„Posádka ruského letounu identifikovala vzdušné cíle jako strategický průzkumný letoun RC-135, dvě stíhačky Typhoon, tankovací letadlo KC-3 Letectva Velké Británie a doprovodil je nad vodní plochou Černého moře,” uvádí se ve zprávě.

Su-27 nad Černým mořem zachytila britské letadlo
Dříve 16. září stíhačka  Su-27   vzlétla  kvůli průzkumnému letounu britského letectva RC-135 nad Černým mořem, uvedlo Národní centrum řízení obrany Ruské federace.
„Dne 16. září 2020 ruské prostředky kontroly vzdušného prostoru nad neutrálními vodami Černého moře detekovaly vzdušný cíl blížící se ke státní hranici Ruské federace,“ uvádí se ve zprávě.
Dále je uvedeno, že za účelem  identifikace  vzdušného cíle a zabránění narušení státní hranice Ruské federace byla do vzduchu vyslána stíhačka Su-27 protivzdušné obrany Jižního vojenského okruhu.

„Posádka ruské stíhačky se přiblížila na bezpečnou vzdálenost ke vzdušnému objektu a identifikovala ho jako strategické průzkumné letadlo RC-135 britského vojenského letectva. Poté, co se zahraniční průzkumný letoun otočil od státní hranice Ruské federace, ruská stíhačka se bezpečně vrátila na domovskou základnu,“ dodává zpráva.

Celý let ruské stíhačky Su-27 probíhal přísně v souladu s mezinárodními pravidly využívání vzdušného prostoru. Porušení ruské státní hranice letadlem britského letectva bylo zabráněno, zdůrazňuje se ve zprávě.
zdroj: cz.sputniknews.com

The post Video: Ruský Su-27 nad Černým mořem zachytil čtyři britské vojenské letouny appeared first on MegaZprávy.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější