SPD, KSČM: Americké lékaře nechceme!

SPD, KSČM: Americké lékaře nechceme!

JAN ZIEGLER
Všechno je třeba nazývat pravými jmény, politická korektnost je škodlivá. Odmítnutí zahraniční pomoci v současné těžké koronavirové krizi, ve které se naše země nachází, je těžkým zločinem.


V České republice se nakazilo COVIDem 19 přes 260 tisíc lidí, z toho přes 14 tisíc zdravotníků včetně lékařů, a přes dva tisíce nemocných již na tuto chorobu zemřelo. To jsou děsivá čísla a ke zvládnutí epidemie bychom měli přijmout každou nabízenou pomoc. Proto dost dobře nechápu postoje komunistů a okamurovců, kterým vadí přítomnost amerických specialistů v České republice.


Jedná se o celkem 28 amerických vojenských lékařů, kteří mají zkušenosti s léčbou koronaviru . Celkem k nám může přijít na výpomoc až 300 zdravotníků se zemí Severoatlantické aliance. Naši lékaři už toho mají dost, jsou vyčerpáni a jsou rádi za každou pomoc. Proto nesouhlas s touto misí ze strany komunistů a okamurovců je urážkou českých zdravotníků a pohrdání jejich obětavostí a nasazení.
Smutným nebo spíše trapným hrdinou této tragikomedie je místopředseda Strany přímé demokracie Radim Fiala. Kdyby nešlo o vážnou věc, tak by jeho řeči byly docela zábavné. Ten na jaře velebil Rusko za to, že do Itálie vyslalo vojenské epidemiology, rozplýval se nadšením, a brojil proti rusofobům. Nyní však prohlásil, že partaj Tomia Okamury americké vojenské lékaře v naší zemi odmítá. Prý SPD u nás žádné zahraniční armády nechce a proč prý k nám ze Spojených států nepřijedou civilní lékaři? Tak nejedná se o o armády, ale o odborníky, kteří mají zkušenosti s touto nebezpečnou chorobou a vyslání vojenských lékařů je snadnější než civilních. Navíc u nás budou beze zbraní a ve vojenských nemocnicích pomáhat nakaženým, což je ušlechtilá činnost. Ale ruští vojenští lékaři v Itálii nevadí, ale američtí v Česku ano. To je buď schizofrenie, hloupost nebo úmysl škodit.
Jsem rád, že v Poslanecké sněmovně zvítězil zdravý rozum a americkou misi poslanci schválili. Ještě tak musí učinit Senát, ale tam to bude jenom formalita, nic jiného než souhlas s americkými vojenskými lékaři v naší vlasti se na 120% neočekává.
SPD se sice slovně ráda hlásí k vlastenectví , ale jsou to jenom prázdná gesta. To, co předvedla v tomto případě, je proti zájmům České republiky a dalo by se to nazvat vlastizradou.


Jan Ziegler

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější