Rusvesna: Přehled zpráv – 28.10.2020

Rusvesna: Přehled zpráv – 28.10.2020
1; Úžasná odvaha a síla. Státní department oznámil svou podporu demonstrantů v Bělorusku.
2; V Turecku tvrdě reagovali na obálku časopisu Charlie Hebdo s Erdoganem. Ankara považuje zveřejňování karikatur za plody „protimuslimského programu“ francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.
3; Arménie zasadí nepříteli drtivý úder v Karabachu, říká Pašiňan. Ázerbajdžánské plány ohledně dobytí Karabachu jsou odsouzeny k nezdaru, prohlásil arménský premiér.
4; Záď poničena. Vojenské plavidlo Callisto se svalilo na bok po velmi silném úderu lodi převážející kontejnery. Po srážce s plavidlem Maersk Lanceston utrpěla minolovka Callisto značné škody.
5; Novozélanďané byli motivováni k účasti na volbách pomocí videa s vychytralým Rusem, který sliboval, že jejich hlasy dobře využije.
6; Lavrov tvrdě odpověděl Evropské unie za její buranství a hloupou politiku. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov odpovídal na otázky chorvatských novinářů.
7; Kdepak nějaké vměšování... Na svržení Lukašenka přišlo sedm milionů dolarů ze zahraničí. Jak známo, Lukašenkovi odpůrci vyzývali ke stávkám v průmyslových podnicích.
8; Nenasytný Erdogan se pokouší vytvořit impérium počínaje Karabachem. O jeho fašistických způsobech a podobnosti s rozhodnutím Adolfa Hitlera se mluví už dlouho.
9; V Německu bylo zaregistrováno shromáždění ruských plavidel. Moskva a Berlín chystají poslední krok navzdory USA. Výstavba „Severního proudu – 2“ může být v nejbližší době obnovena.
10; Běloruský protest utrpěl fiasko. V Bělorusku byl oznámen neúspěch celonárodní stávky.
11; Armáda Luganské republiky a donbaský „Triton“ hlásí vysoké ztráty u ozbrojenců ukrajinské armády jak v technice, tak i v živé síle.
12; Švýcarská rozvědka neočekávaně promluvila o úspěších Ruska. Představitelé švýcarské tajné služby poznamenávají, že Rusko se pokouší působit jako rovný s rovným s USA a vytyčuje si své sféry zájmů.
13; Specnaz SBU proti Turkům. Bitva u Oděsy. Pracovníci tajných služeb přijeli, aby zkonfiskovali část zboží v rámci trestního případu kolem neplacení daní v obzvláště velkém měřítku.
14; Vzácné příznaky koronaviru. Čichové halucinace jsou samy o sobě poměrně vzácné a neobvyklé.
15; Pandořina skříňka otevřena. V Německu vyvolalo rozhodnutí soudu o genocidě sovětského lidu šok. Ruský soud označil masové vraždy obyvatel obce Žesťanaja Gorka u Novgorodu v letech 1942-43 ze strany německých nacistů za genocidu. Rozhodnutí může mít dalekosáhlé následky přesahující Rusko-německé vztahy.
16; Polskem otřásají milionové protesty bez ohledu na řádící koronavirus. Příčinou je schválený zákaz o prakticky totálním zákazu umělého ukončení těhotenství.
17; Velvyslanec Švédska se vyjádřil, že Francie je už de facto muslimská země a že už by bylo na čase to přiznat. Islám je druhým nejrozšířenějším náboženstvím ve Francii. Muslimskou víru zde vyznává 4-8 milionů obyvatel Francie, což je zhruba 6 % až 12% populace.
18; Mělo by se spoléhat na kolektivní imunitu proti COVID-19? Řada evropských zemí – například Švédsko nebo Velká Británie spoléhají na vytvoření kolektivní imunity. Praxe však ukazuje, že imunita po prodělané nemoci netrvá věčně. Protilátky v těle vydrží zhruba půl roku.
19; Chtějí zničit Polsko. Kaczyński vyzval k zastavení útoků na kostely. Předseda vládnoucí strany prohlásil, že protestují speciálně vycvičení lidé.
20; Joe Biden požaduje tvrdší sankce vůči běloruské moci. Kandidát na prezident USA má v úmyslu vystoupit společně se Svetlanou Tichanovskou s výzvou k mírumilovnému předání moci.
21; Kdo je bez hříchu? Na Ukrajině bývalý poslanec a usvědčený a odsouzený vrah Viktor Lozinskij vyhrál volby. Sám vítěz se pošklebuje tomu, jak na Ukrajině vnímají výsledek voleb. Na Ukrajině zapomenou každý váš hřích, pokud máte dost peněz.
22; Koronavirus v Rusku. Nový rekord v počtu úmrtí za den. Celkový počet zemřelých od začátku epidemie COVID-19 se blíží k 27 tisícům.
23; Na demonstraci Arménů ve Francii zaútočili kladivy. Jdou hlášeni zranění. Zranění tvrdí, že útočníci byli Turci.
24; McDonald´s a Burger King podpořily Ázerbajdžán ve válce v Karabachu. Spolu jsme silní! Vítězství bude tvoje, ázerbajdžánský vojáku!
25; Vědec vyjmenoval faktory, které činí člověka imunními proti koronavirus. Nízká virová zátěž a reakce imunitního systému. Kromě toho mohou hrát roli genetické okolnosti, které ukáže pouze genetická analýza.
26; Má Rusko na Balkáně zhoubný vliv? Lavrov odpověděl, že existuje pouze úsilí očernit politiku Ruské federace na Balkáně, ale i pokusy zamaskovat vlastní nepěkné úmysly.
27; Erdogan prohlásil, že navrhl Putinovi, aby problém Karabach řešili společně. Kreml odpověděl, že o společném postupu se ve vzájemném rozhovoru nemluvilo.
28; Ázerbajdžán zaútočil pomocí „Smerčí“ na města v Karabachu. Informuje o tom Státní pohraniční služba Náhorního Karabachu.
29; Ázerbajdžán obvinil armádu Arménie z útoku na město Barda. V prohlášení se mluví o dvou desítkách mrtvých.
30; Erdogan se pustil do Ruska kvůli útokům na teroristy v Sýrii. Útok ruského letectva na výcvikové centrum syrské opozice v Idlíbu je důkazem, že si Rusko nepřeje mír v regionu,prohlásil Erdogan.
31; Ukrajinská armáda málem zlikvidovala vlak s ropnými produkty. Mohutný výbuch by vedl k humanitární katastrofě v regionu.
32; Útok na Stěpanakert. Byla pobořena porodnice. Došlo k útoku na Centrum zdraví matky a dítěte a na další objekty civilní infrastruktury.
33; Ázerbajdžánský prezident oznámil obsazení dalších třinácti obcí v Karabachu a poděkoval Erdoganovi.
34; Černá kniha. V Německu vyšel seznam chyb německých úřadů, které stály veřejné rozpočty miliony euro. Chyby kritizuje Německý Svaz plátců daní každoročně v tzv. „Černé knize daňového poplatníka“.
35; Dnes ukrajinská vláda schválila prodloužení režimu mimořádné situace v zemi až do 31. prosince 2020. Ukrajinci si ale nejspíš nenechají vzít příležitost oslavit pochybný „svátek“ importovaný z USA – tzv. halloween. Očekává se následný prudký nárůst nemocnosti na koronavirus.
36; Skandál s karikaturou na Erdogana se rozhořívá. Do případu se vložila turecká generální prokuratura. Na obálce časopisu Charlie Hebdo se objevil Erdogan v podobě oplzlého obstarožního plážového svůdníka s nápisem, že v soukromém životě je Erdogan „velmi hravý“...
37; Chovají se k nim jako k dobytku. V Oděse člen volební komise zemřel na infarkt poté, co stál dva dny ve frontě na odevzdání hlasovacích lístků.
38; Nehodlám se na to jen mlčky dívat. A klidně kvůli tomu dám k dispozici i svou funkci. Kadyrov odpověděl na slova Dmitrije Peskova, že nejvyšší představitelé regionů netvoří zahraniční politiku. Kadyrov odpověděl, že na protimuslimské útoky reagoval nikoli jako šéf regionu, ale jako muslim.
39; V plynárně u Charkova došlo k výbuchu. Jsou hlášeny oběti na životech. Pro rozebírání sutin a vyproštění těl obětí vyrazila na místo výbuchu speciální techniky.
40; Ve státní dumě komentovali incident. V Kyjevě došlo ke skutečné bitvě o prapor Vítězství. Veteráni Velké vlastenecké války se navzdory fyzickému útoku současných neofašistů pokusili vyvěsit rudý prapor u věčného ohně na počest výročí očištění Ukrajiny od německých fašistů. Nakrátko se jim to skutečně podařilo.
41; USA oznámily připravenost rozmístit nadzvukové rakety v Evropě. V tuto chvíli vyvíjejí USA několik nadzvukových raket.
42; Erdogan údajně oznámil Putinovi jakousi „červenou linii“ ohledně karabašského konfliktu. Varoval, že Turecko nebude otálet s reakcí, pokud tato linie bude překročena.
43; Lhář a rusofob. Nechvalně známý blogger Alexej Arestovič se stal mluvčím ukrajinské delegace v Třístranné kontaktní skupině pro urovnání konfliktu v Donbasu.
44; Arménský premiér vysvětlil přítomnost ruských vojáků na hranicích Karabachu Pašiňan potvrdil, že na hranici mezi Arménií a Náhorním Karabachem jsou rozmístěni ruští pohraničníci.
45; Turecké ministerstvo zahraničí si povolalo dočasného pověřence pro záležitosti Francie kvůli urážkám Erdogana ve francouzském tisku.
46; Ukrajina se zavázala poskytnout harmonogram kroků ohledně Donbasu. Podrobnosti sdělil novinářům stálý zástupce Ruské federace v kontaktní skupině pro Donbas Boris Gryzlov.
47; Ukrajinská vláda povolila utracení prostředků z koronavirového fondu na dokončení „patriotických“ seriálů. Informuje o tom tisková služba Ministerstva kultury a informační politiky.
48; Rusko prý bylo ochotno dodat 10 tisíc vojáků. Ve Španělsku našli „ruskou stopu“ v případu o nezávislosti Katalánska. Ve středu proběhla v Barceloně a Gironě rozsáhlá operace, při které bylo zadrženo 21 lidí – politiků a podnikatelů spojených s hnutím nezávislosti regionu.
49; Na Ukrajině prohlásili, že sádlo sice není přímo lékem proti koronaviru, ale může dobře sloužit jako účinná prevence.
50; Francie vyhlásila přísnou karanténu. Režim sebeizolace bude vyhlášen po celé Francii od 30. října kvůli začátku druhé vlny epidemie koronaviru.
51; Běloruský ministr zahraničí se nelichotivě vyjádřil o protestujících. Záruku klidného a bezpečného života může dnes zemi zajistit pouze Alexandr Lukašenko.
Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".
Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
B.W.
Zdroj: 
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější