Na Slovensku se bude o víkendu provádět plošné testování obyvatelstva na Covid-19 antigenními testy, které do této chvíle neschválil slovenský Státní ústav pro kontrolu léčiv (ŠÚKL) a firma SD Biosensor nemá na Slovensku ani jeden jediný schválený produkt

Na Slovensku se bude o víkendu provádět plošné testování obyvatelstva na Covid-19 antigenními testy, které do této chvíle neschválil slovenský Státní ústav pro kontrolu léčiv (ŠÚKL) a firma SD Biosensor nemá na Slovensku ani jeden jediný schválený produkt

Na Slovensku se bude o víkendu provádět plošné testování obyvatelstva na Covid-19 antigenními testy, které do této chvíle neschválil slovenský Státní ústav pro kontrolu léčiv (ŠÚKL) a firma SD Biosensor nemá na Slovensku ani jeden jediný schválený produkt související s diagnostikou Covid-19 a koronavirových stěrů! Antigenní test má pouze udělenou výjimku od WHO jako prostředek nouzového použití (EUL) a nikdo tak nenese zodpovědnost za jeho spolehlivost, účinnost, nezávadnost, funkčnost a hlavně pravdivost informací a parametrů uvedených v uniklém příbalovém letáku! Na něm není ani uveden držitel registračního rozhodnutí, protože žádné neexistuje!
Naše redakce byla včera upozorněna několika slovenskými lékaři na zásadní problém, který dosud unikal pozornosti veřejnosti a především médií. Antigenní test STANDARD Q COVID-19 Ag od jihokorejské společnosti SD Biosensor , kterým se bude o víkendu celoplošně testovat na Slovensku, nemá k dnešnímu dni registraci slovenského Státního ústavu pro kontrolu léčiv (ŠÚKL) a lékaři nám do redakce pod podmínkou anonymity vylíčili své obavy, jaké důsledky to může mít v právní rovině pro lékaře, pokud některý z pacientů, resp. testovaných osob po provedení testu, záhadně onemocní respiračním onemocněním. Do naší redakce nám napsalo několik lidí z města Bardejov, že po podstoupení testování minulý víkend u nich propukly v pondělí večer a hlavně v úterý horečky, nevolnosti, zvracení, a že to prý má jenom dvě možná a logická vysvětlení.
Fronta na test minulý víkend v Bardejove
Lidé nám píší, že se museli určitě nakazit ve frontách při čekání na otestování. Přestože se lidé snažili zachovávat rozestupy, podle všeho to nepomohlo a prostě chytili koronavirus při dlouhém a několikahodinovém čekání ve frontě. Mnoho lidí přišlo v předstihu, takže doba čekání byla značná. Ovšem z dopisu jednoho muže z Bardejova nám zatrnulo, protože nám v emailu popsal, že po zasunutí testovací špejle do nosohltanu měl okamžitě podivný a nepříjemný pocit, že kus vatového chomáčku ze špičky špejle mu zůstal v nosohltanu.
Snažil se vyvolat kýchání a kašlání, aby to dostal ven, ale po příchodu domů začal mít pocit, že mu tuhne nosohltan, začal mít pocit jako při angíně, kdy člověk má potřebu polykat sliny, protože sliznice zduří a je to typický projev počátku infekce, ať už je to angína nebo chřipka. My jsme předali tento popis symptomů našemu kolegovi, lékaři, který naší redakci pomáhá se zdravotními otázkami a dozvěděli jsme se zajímavou a velice znepokojivou věc.
Firma z Jižní Koreje nemá na své antigenní testy registrační schválení na Slovensku
Podle lékaře může být pocit nějakého předmětu v nosohltanu způsobený prudkou alergickou reakcí na syntetická vlákna, resp. kontaminovanou buničinu , která u některých alergických osob může během okamžiku vyvolat alergickou reakci. Pokud špička špejle je obalena neschválenou buničinou z Číny, resp. vatou, která má příměs syntetické látky (tzv. čínská vata), může to vyvolat prudkou reakci, která přejde v otok nosohltanu, ke zvýšení teploty, k horečce, ale nejde o prudce rozvinutou angínu během několika minut, to je nesmysl, ale může jít o alergickou reakci, uvádí lékař k popisu příznaků z emailu slovenského čtenáře z Bardejova.
Firma SD Biosensor (kód STN) má na Slovensku registrované pouze tyto produkty, covidový test mezi nimi nenajdete
A právě proto všechny lékařské materiály, léky, pomůcky a testy musí projít za normálních okolností schvalovacím procesem, který je zakončen vydáním registrace. Držitelem registračního povolení je potom výrobce testu. Jenže, v tom je právě zakopaný pes. Antigenní test STANDARD Q COVID-19 Ag od jihokorejské společnosti SD Biosensor žádnou registrace na Slovensku nemá. Ba co víc, společnost SD Biosensor nemá na Slovensku ani jeden schválený diagnostický produkt na diagnostiku respiračních chorob, SD Biosensor má registrované pouze pomůcky pro kontrolu glukózy, tedy v souvislosti s diabetem [ 1 ].
SD Biosensor nemá registraci pro svůj antigenní test nikde na světě, pouze disponuje výjimkou od WHO
A je to daleko závažnější. Tento antigenní test nemá schválení ani v žádné zemi Evropské unie, takže není možné se odvolávat na to, že výrobek je bezpečný, protože je registrovaný v jiné členské zemi EU, to prostě není. A důkaz o tom, že výrobek není nikde registrovaný, najdeme i v uniklém příbalovém letáku z balení testů [ 2 ], který naší redakci poskytl náš informační zdroj. Každý schválený produkt má na příbalovém letáku kouzelnou formulku “Držitel registrace č. …” a u toho název firmy jako držitele registrace. Na příbalovém letáku antigenních testů od společnosti SD Biosensor však nic takového nenajdeme. Je to prostě test, který nikdo neschválil pro použití na území Evropské unie, neotestoval jeho přesnost, ale ani nezávadnost.
Výjimka na covidový test od firmy SD Biosensor
Jak je tedy možné, že se těmito testy má testovat celá slovenská populace? Je to díky tomu, že Světová zdravotnická organizace WHO udělila jihokorejské společnosti SD Biosensor výjimku na tyto testy a zařadila je na seznam WHO EUL – WHO Emergency Use Listing [ 3 ] , tedy na seznam prostředků nouzového použití, které mají výjimku a nemusí projít procesem schvalování na bezpečnost a nezávadnost. Společně s firmou SD Biosensor získala výjimku na antigenní testy ještě firma Abbott. Nesmíme zapomenout, že antigenní testy od SD Biosensor pomohl subvencovat a zadotovat Bill Gates skrze svojí nadaci Bill & Melinda Gates Foundation, jak se uvádí přímo na oficiálním webu WHO [ 4 ] .
Po provedení celoplošného testu se mohou objevit skupiny osob, které se budou cítit poškozeny buď vedlejšími účinky testů, anebo důsledky nepřesných výsledků
Náš kolega lékař nám napsal k popisu symptomů onoho muže z Bardejova, že to vypadá, že stěrové tyčinky těch testů od SD Biosensor nemusí být vyrobeny z hypoalergenního materiálu, ale mohou tam být příměsi umělých vláken , a třeba i neúmyslně, může jít o kontaminaci těch chomáčků vaty při výrobním procesu. Pokud produkt neprošel schválením SÚKL, je podle názoru kolegy možné úplně všechno. A naše redakce si toto podezření pouze ověřila ve chvíli, kdy jsme se podívali na oficiální webovou stránku společnosti SD Biosensor, kde se provádí objednávky tohoto testu.
Nezabezpečený web SD Biosensor
Webová stránka je totiž naprosto nepochopitelně nezabezpečená [ 5 ], nemá SSL certifikát a vypadá opravdu vysoce nedůvěryhodně, když provádíte transakci nákupu a nahoře vám v prohlížeči svítí upozornění: “Nezabezpečeno” . Máme si snad myslet, že farmaceutická firma nemá peníze na zabezpečení webu, kde prodává své testy? Rozhodně to nevzbudí důvěru v někom, kdo očekává bezpečný výrobek a když přijde na web výrobce, vidí nezabezpečenou webovou stránku, na které se prodává test, který nemá žádnou registraci v žádné zemi na světě, má pouze výjimku od WHO a dobrozdání od Billa Gatese.
Firma z Jižní Koreje nemá peníze na SSL certifikát pro web?
Jenže, je zde daleko větší hrozba a problém. Jelikož testy nemají registraci slovenského SÚKL a ani žádného jiného orgánu EU, potom je zde otázka, co se stane, pokud testy způsobí někomu škodu nebo újmu, a to buď na zdraví nebo na majetku či příjmu? Kdo ponese zodpovědnost? Pokud jsou některé testy kontaminované např. syntetickými vlákny v chomáčcích buničiny na špičkách špejlí, nebo jsou kontaminované testovací plošky či reaktivní roztok.
Nezabezpečeno
Potom může dojít k tomu, že lidé buď onemocní po kontaktu s alergenním materiálem v nosohltanu, anebo budou falešně označeni za pozitivní, ale druhý test např. u soukromé laboratoře zjistí, že antigenní test byl nepřesný, zmýlil se a osoba je negativní. Kdo ponese zodpovědnost za žaloby ze strany třeba podnikatelů, když se ukáže, že výrobce SD Biosensor žalovat nejde, protože nemá v EU vůbec registraci na své testy? Zodpovědnost tedy ponese SÚKL, že nezajistil ověření produktu a registraci? Anebo odpovědnost ponese vláda, která tyto nikde neregistrované testy nakoupila? Nebo zodpovědnost ponese WHO, že zařadil produkt na seznam nouzových výjimek?
Kdo ponese zodpovědnost za to, že testování více jak 5 milionů lidí bude provedeno testem, u kterého není známý držitel registračního rozhodnutí?
Toto jsou přesně otázky, které si zatím nikdo neklade, ale bude si je klást příští týden v pondělí, až se na Slovensku spustí řev a křik tisíců lidí, kteří budou hlásit, že po podstoupení testování je najednou bolí v krku, mají horečky, suchou sliznici, budou obviňovat lékaře, že je nakazili, nebo budou tvrdit, že se nakazili ve frontách na otestování. Slovenský ústav pro kontrolu léčiv od toho dá ruce pryč, protože antigenní test od SD Biosensor nemá od ŠÚKL povolení k použití na Slovensku, povolení nemá ani od jiného orgánu EU nebo jiné země Evropské unie, je to nechválený produkt na území EU, má pouze výjimku z povinnosti registrace od WHO, kterou se dokonce chlubí na svém nezabezpečeném webu [ 6 ] , a to je celé.
Firma SD Biosensor se na svém webu chlubí výjimkou od WHO
Na základě čeho WHO udělilo firmám SD Biosensor a Abbott výjimky na antigenní testy, to není jasné. Jisté je však jedno, že slovenský premiér Igor Matovič nelenil a jakmile 22. září/septembera 2020 dostal antigenní test výjimku, slovenská vláda Igora Matoviče okamžitě udělila malé trnavské firmě tendr za bezmála 44 milionů EUR na nákup 10 milionů těchto testů [ 7 ]. A ty testy, pane Matoviči, nemají udělenou registraci a potvrzení o nezávadnosti ani od ŠÚKL, ani od žádného jiného orgánu EU nebo země EU.
Jediné, co mají, to je výjimka od WHO, že žádné potvrzení a registraci mít nemusí z důvodu “nouze”. Až po skončení víkendového testování začnou přicházet první žaloby lidí, kteří se budou cítit poškozeni, ať už kontaminací nebo nepřesností testů, bude se hledat viník. Testovat 5+ milionů obyvatel testy, u kterých není známý držitel registračního rozhodnutí, je politická sebevražda. A to zejména při pohledu na webovou stránku výrobce, který nemá ani peníze na SSL certifikát zabezpečení webové domény.
-VK-
Šéfredaktor AE News
S námi čtete, s námi objevujete
Vážení čtenáři Aeronetu, do konce měsíce  zbývají 2 dny  a zatím jsme vybrali jen cca.  70%  z cílové sumy potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc, který závisí výhradně na Vaší podpoře, i když chápeme současnou situaci s hysterií okolo Covidu-19. Pokud se vám líbí naše práce, kterou pro Vás děláme, pokud se vám líbí naše články, videa a pravidelné páteční pořady na SVCS, přispějte prosím v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce  zde , ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná.  Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější