Jedná se sice o 4 měsíce starý článek, ale zaujalo mě jak se v něm píše o mainstreamových médiích.
document.createElement('audio');
http://v4novaevropa.cz/wp-content/uploads/2020/10/00-20.mp3
Píše
anonymousnews
Tak častý rasismus, o kterém píše mainstream – neexistuje. Je to spíše fantazie lživého tisku.
Od Torstena Große
V sobotu došlo v Seattlu ve státě Washington k vážnému incidentu: Muž najel autem do skupiny protestujících na dálnici zablokované protestujícím Hnutím Black Lives Matter (BLM). Jedna mladá žena byla zabita a další byla vážně zraněna.
Vzhledem k okolnostem incidentu – řidič vjel v protisměru na dálnici, pak objel barikádu a nasměroval svůj Jaguar XJL do davu vysokou rychlostí – policie se nedomnívá, že to byla nehoda, ale úmysl. Takže to mohl být brutální útok, o kterém psala i německá média. Nevyhnutelně se objevilo podezření, že bělošský extremista provedl atentát na černošské účastníky protirasistického shromáždění.
Někteří novináři se pokusili toto podezření záměrně přiživit tím, že své reportáže „obohatili“ o nedávné incidenty, při nichž údajně pravicoví extremisté použili násilí proti protestujícím členům BLM, aby je zastrašili. Bylo zatajeno, že 27letý pachatel, Dawit Kelete, byl Afroameričan.
A jeho oběti – zabitá 24letá Summer Taylorová a vážně zraněná Diaz Love (32) – byly bělošky, které se účastnily pochodu Black Femme. O tom, proč nebyly vypracovány žádné zprávy o barvě pleti účastníků – informace, která je v tomto případě poměrně relevantní, a to i na pozadí současných událostí v USA – lze jen spekulovat.
Informace záměrně skryty
Možná to skutečně bylo tak, že se médiím podařilo získat nejrůznější podrobnosti o řidiči, jako je jeho jméno, věk a místo bydliště, ale nebyli informováni o jeho rasové příslušnosti. Nebo mohli považovat tuto informaci za postradatelnou. Pravděpodobnější však je, že tato informace byla záměrně zatajena, aby veřejnost uvěřila, že běloch napadl černošské demonstranty, aby podpořil vyprávění o „strukturálním rasismu“ ve Spojených státech. Toto manipulační hlášení je však obzvláště nebezpečné v současné vyhrocené situaci ve Spojených státech. Zintenzivňuje totiž sociální napětí a podporuje eskalaci nepokojů, které se v mnoha amerických městech znovu a znovu rozhořely.
Studie také ukazují, že místní americká média zmiňují rasovou příslušnost zasahujících policistů a podezřelých z používání střelných zbraní policií mnohem častěji než celostátní televizní stanice a noviny. Ačkoli je známo, že černí policisté střílejí na černé podezřelé stejně často jako jejich bílí kolegové, pouze 9 procent zpráv zachytí celostátní zpravodajské kanály. Pokud je do toho naopak zapleten bílý policista, 38 procent regionálních zpráv o takových událostech informují a vysílají to i celostátní velká média. Toto selektivní podávání zpráv pravděpodobně podněcuje předsudky a posiluje stereotypy, zkrátka rozděluje společnost.
Manipulace s německými médii
Tento vzorec zná i pozorný konzument médií z německého „reklamního tisku“. V případě trestných činů týkajících se migrantů tisk pravidelně zmiňuje Rosse a Reitera pouze v případě, že podezřelý je „Němec“ a obětí trestného činu je cizinec. V opačném případě je etnický původ delikventa držen v tajnosti. Konečně, pokřivený obraz xenofobní německé většinové společnosti by měl být zakotven ve veřejném povědomí. Fakta, která by veřejnosti poskytla realistický obraz situace, jsou pouze znepokojující.
Německá tisková rada, levicová organizace velkých německých vydavatelských a novinářských sdružení a strážce politicky korektní mediální práce v Německu, ve svých pokynech stanoví, že „při informování o trestných činech“ musí být zajištěno, „aby zmínka o příslušnosti podezřelých nebo pachatelů k etnickým, náboženským nebo jiným menšinám nevedla k diskriminačnímu zobecňování individuálních pochybení.
Přidružení by zpravidla nemělo být uvedeno, pokud na tom není oprávněný veřejný zájem. Obzvláště důležité je poznamenat, že jeho zmínka by mohla podnítit předsudky vůči menšinám“. To prakticky umlčuje německé novináře , protože jakákoli zmínka o etnickém původu podezřelého nebo jeho náboženském vyznání může samozřejmě zvýšit zášť vůči příslušné menšině. Na druhé straně: Není to vlastně vždy ve veřejném zájmu, aby byli lidé informováni komplexně a bez výhrad o pozadí trestného činu, aby si jako zodpovědní občané mohli vytvořit vlastní názor?
Rasismus je jednoduše vymyšlený
Ale to není žádoucí! Čtenáři a diváci by neměli být informováni, ale spíše „vzděláváni“ k pravému, levo-zelenému vědomí , aby se nebouřili proti vývoji Německa směrem k mnohorozmanité „barevné“ republice, o kterou usilují elity. To zahrnuje také zatajování, relativizaci nebo reinterpretaci určitých skutečností, které jsou v rozporu s „progresivním“ světovým názorem, zejména pokud jde o temné stránky probíhající masové imigrace do Spolkové republiky. Tato strategie je však stále méně provázaná. Protože lidé nejsou tak hloupí, jak si mnozí zástupci médií myslí.
Pokud ve zprávě chybí podrobnosti o podezřelém, výstražní současníci vyvozují původ pachatele z okolností trestného činu, jako je brutalita trestného činu nebo nástroje použité k jeho spáchání. A konečně je tu také nezávislé zpravodajství alternativních médií na internetu, které se nestará o pochybná doporučení Německé tiskové rady a mluví prostým jazykem. Dlouhodobě zpochybňují informační suverenitu zavedených sdělovacích prostředků a mimochodem také zajistily, že dosah, a tedy i vliv hlavního proudu na tvorbu veřejného mínění v posledních letech výrazně poklesl.
Proto chtějí politici pod záminkou boje proti nenávisti a extremismu omezovat svobodu názoru a informací na internetu stále novými represivními zákony a opatřeními. Je však nepravděpodobné, že dosáhne trvalého úspěchu. Protože duch svobodného internetu je venku z láhve. Přinutit ho, aby se vrátil, se ukáže jako nemožné. Skutečný pokrok nelze zastavit ani proti odporu elit, jak ukazuje historická zkušenost!
Share
Tweet
Whatsapp
The post Usvědčený lživý tisk: Údajný rasismus je uměle vytvářen appeared first on V4 nová Evropa.cz .