Další euronesmysl z pera EU: Kvóty na audiovizuální díla a žaloba za neplnění
RSS

Další euronesmysl z pera EU: Kvóty na audiovizuální díla a žaloba za neplnění

MARKÉTA KAREŠOVÁ
A je to tady zase. Další paskvil. Další euronesmysl. Další příkaz a při neuposlechnutí trest. Podle EU na prostý lid zřejmě platí jen přísnost a rákoska.


Tentokrát nás EU zažalovala za to, že se nedíváme na dostatečný počet filmů, vyprodukovaných ve státech Evropské unie . ( https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/evropska-komise-zaloba-na-cesko-audiovizualni-vysilani.A220519_125010_domaci_tbr )
Asi nikdy nepochopím, že po tom množství všech možných předpisů, příkazů a zákazů z EU, které jsou často nesmyslné, omezující a neskutečně drzé, stále tolik lidí Evropskou unii velebí a kritiku této sekty nejen obhajují, ale drží se jí jako klíště. Posuďte sami.
To si tak sedíte v neděli večer u televize a koukáte se na film. Vtom vás napadne, že byste si raději pustili hudbu a přepnete na hudební kanál. A šup, než se nadějete, už u vás zvoní předseda uličního výboru a jde vám vynadat. V této ulici se budete dívat na film! A hudbu jen chvilku po ránu, abyste to nepřehnali. Aby to nedopadlo tak, že si nakonec budete dělat co chcete. To se v této ulici totiž nesmí. Byť jste u sebe doma, ulice je ulice a vy prostě budete poslouchat.
Také byste tomu milému člověku poděkovali a přepli byste televizi zpět na film? Také byste byli šťastní, že ten váš skvělý uliční výbor máte? Asi ne, že? Asi byste souseda i s jeho nápady hnali hodně rychle ze dveří.
Tak teď zkuste popřemýšlet, proč si Evropská unie tyto neomalené způsoby předsedy uličního výboru může dovolit a to dokonce za hlasitého potlesku většiny těch, které omezuje.
Proč ji posloucháme, platíme a velebíme? Mně to smysl nedává. Já bych ji hnala ze dveří stejně, jako toho uličního předsedu.

 
MARKÉTA KAREŠOVÁ
The post Další euronesmysl z pera EU: Kvóty na audiovizuální díla a žaloba za neplnění first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden