Německo: Chudí a starší nájemníci jsou nuceni opustit městské byty, aby v nich mohli být ubytováni migranti
RSS

Německo: Chudí a starší nájemníci jsou nuceni opustit městské byty, aby v nich mohli být ubytováni migranti

Nedávno jste si zde mohli přečíst o tom, že již dvě spolkové země dospěly k rozhodnutí , že je nutné zavést zákony, na jejichž základě bude možné vyvlastnění domů a bytů, protože muslimská invaze pokračuje v nezmenšené míře, přičemž  problémy s bydlením se notně zhoršily již po příchodu statisíců Ukrajinců.
Jak je nyní vidět i na situaci na balkánské trase nebo v Itálii, tak Německo se může i nadále těšit na nezmenšený příliv muslimských obohacovačů, takže je jasné, že na vyvlastňování dřív či později dojde.
A nejen na vyvlastňování. Problém nastává i pro ty, kdo žijí v nájemních domech. Pokrokové obce se totiž neostýchají vyhodit z bytu třeba německé důchodce, jen aby bylo kde ubytovat cizince…
Němečtí nájemníci ve městě Lörrach v jižním Německu, z nichž mnozí jsou starší lidé, kteří sotva přežívají z důchodů, se právě dozvěděli, že jejich nájemní smlouvy budou ukončeny a budou nuceni opustit své domovy, aby uvolnili místo ukrajinským uprchlíkům.
Městské bytové družstvo, které provozuje městská dceřiná společnost, argumentovalo, že vypovědělo smlouvy přibližně 40 nájemníkům, protože byty byly „zvláště vhodné“ pro uprchlíky. Město chce podle média  Focus  pronajmout byty přímo Ukrajincům.
Mohou však existovat postranní úmysly, protože mnoho obyvatel má levné nájemní smlouvy zastropované a jsou nájemníky po celá desetiletí. Nové smlouvy s Ukrajinci by umožnily bytovému družstvu vytvářet mnohem lukrativnější smlouvy, které by si Ukrajinci mohli dovolit platit, protože mají nárok na značné částky peněz prostřednictvím sociálních dávek.
Dokonce i pro místní samosprávy může často existovat motiv k tomu, aby nájemníci platili vyšší nájemné, protože většina peněz, které Ukrajinci utratí za nájem, by byly federální peníze jdoucí do městské pokladny.

81letý obyvatel promluvil pro Basler Zeitung a stěžoval si na situaci, které nyní čelí.
„Kde mám najít cenově dostupný byt s důchodem 1000 eur?“ zeptal se. Jeho současný nájem je pod 1 000 eur, ale na konci měsíce mu přesto mnoho nezbývá. Kvůli rostoucím cenám nájemného v celé zemi a bytové krizi, částečně poháněné masovou imigrací, je však mnoho starších osob žijících z důchodů vytlačováno.
Další nájemnice, 61letá Carmen Knoll, řekla, že je šokována a dodala: „Žiji zde 30 let, dostávám jen 600 eur na základních dávkách a důchodu a platím kolem 375 eur za zimu (cena nájmu bez tepla a elektřiny). Vyšší nájem si dovolit nemůžu.“
Bytové družstvo tvrdí, že nájemníkům ve městě s více než 40 000 obyvateli bude k dispozici nové bydlení. Není však jasné, proč bydlení nebylo „vhodné“ pro již existující nájemníky. Není také jasné, proč by ukrajinští uprchlíci nemohli být umístěni do nového bydlení, o kterém bytové družstvo tvrdí, že ho má pro staré nájemníky.
Dopis, který můžete vidět výše, začíná argumentem nájemníkům, že „jak víte, Německo mělo významný příliv uprchlíků z Ukrajiny a dalších oblastí světa.“
„Ubytování lidí, kteří uprchli, je v současné době pro obce velkou výzvou,“ píše město v oficiálním prohlášení. „Město Lörrach je v současné době závislé na bydlení, které je k dispozici na krátkou dobu a spolupracuje mimo jiné s městskou dceřinou společností Wohnbau Lörrach.“
Zaměstnanec společnosti  řekl německému zpravodajskému portálu Junge Freiheit , že „nikdo neskončí na ulici“.
Zemský předseda německého sdružení nájemníků Bádenska-Württemberska Rolf Gaßmann, odborník v oblasti práva nájemníků, však již na krok společnosti reagoval a v podstatě řekl, že neexistuje žádný právní základ pro vystěhování stávajících nájemníků.
„Podle nájemního zákona není ubytování uprchlíků důvodem k výpovědi. Hloupý, drzý dopis od bytového družstva, který bohužel jen přiživuje protiuprchlické nálady,“ řekl.
Dopis mohl být nájemníkům zaslán jako zastrašovací taktika. Bytové družstvo říká nájemníkům, že by se měli setkat na „osobních schůzkách,“ aby diskutovali o této otázce.
Tato praxe je běžně používána pronajímateli, aby donutili nájemníky, aby se vzdali svých práv, což je zvláště účinné proti starším osobám. Je také důležité, že bytové družstvo dosud oficiálně neoznámilo ukončení a místo toho se zdá, že čeká na tyto schůzky, aby pokročilo ve svých plánech.
Někteří starší nájemníci, jako například 78letý Klaus Kichling, který před několika lety utrpěl mrtvici, se již potýkají s vážnými zdravotními problémy.
„Tento dopis je pro mě předčasným úmrtním oznámením,“ řekl. Řekl, že nevěří, že mu slíbená „individuální řešení“ vyjdou.
Přestože bytové družstvo slibuje náhradní byty, není jasné, kde se budou nacházet nebo v jakém stavu budou. Ve skutečnosti dopis používá vágní jazyk jako „založené na potřebách“ a „cenově dostupné“ byty, ale není jasné, co tím je myšleno.
Zajímavé je, že téměř 40 procent obyvatel města hlasovalo v posledních federálních volbách pro  promigrační stranu Zelených , což je ta samá strana, která dlouhodobě prosazuje politiku otevřených hranic a bezbřehého vítání.
Podle průzkumu provedeného institutem pro výzkum veřejného mínění INSA pro noviny  Bild am Sonntag se většina německých občanů, tedy 51 procent, domnívá, že jejich země přijímá příliš mnoho migrantů. Dalších 33 procent si myslí, že toto číslo je přiměřené, a pouze 11 procent respondentů se domnívá, že Německo by mělo přijmout více lidí.
Zde je však třeba zdůraznit, že existuje propastný rozdíl mezi západním a východním Německem. Na východě je obrovská převaha odpůrců migrace, zatímco na západě mírně převažuje podpora vítací politiky.
Každé další volby však vypadají spíš tak, jako by si většina Němců další obohacování přála…
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Německo: Chudí a starší nájemníci jsou nuceni opustit městské byty, aby v nich mohli být ubytováni migranti se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden