Jak symbolické. Vláda nadělila lidem k 17. listopadu fronty

Jak symbolické. Vláda nadělila lidem k 17. listopadu fronty

PAVEL KOVAŘÍK
Vláda se rozhodla zase o něco víc zkomplikovat lidem život. Na nákupy si vezměte půl dne volna a dobře se oblečte. Ve frontě před obchodem si totiž hezky postojíte. A doufejte, že v té frontě nechytnete to čínské zvířátko.

Hra na “ best in covid ” pokračuje. Čím tvrdší opatření, tím lepší.Potom už jen můžeme z tepla obýváku, chcete-li z domácí izolace, sledovat, který frajer z vládní party bude vlastní opatření okázaleji ignorovat.
Myslím ale, že nemá smysl příliš hořekovat nad tím, jak vládní opatření nedávají smysl a postrádají logiku . Ani nemá smysl se rozčilovat, že parametry opatření, totiž plocha 15 metrů čtverečních na nakupujícího, nejsou nikterak podložené.
Oprávněná otázka však je, zda-li toto nové opatření naopak riziko přenosu nákazy nezvyšuje, případně zda nezvyšuje riziko dalšího onemocnění.
Třeba takový Omar Šerý, profesor neurobiologie, si přesně toto myslí. Uvedl to na svém Twitteru krátce po zveřejnění informace o tomto novém opatření.

Další oprávněná otázka je, jestli toto opatření není dalším neomluvitelným a nedostatečně zdůvodněným (toto prosím podtrhávám!) zásahem do občanských svobod , ať už tím budeme chápat právo podnikat a zajišťovat sobě a svým blízkým obživu, ale třeba i právo konzumentské.
Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, obvinil vládu z toho, že dělá z naší země pokusnou laboratoř. Tvrdí, že kvůli tomuto omezení nebude obslouženo 20 až 30 procent lidí.
Jejich problém, ne?

Jak symbolický to dárek k výročí Sametové revoluce.
Když nad tím tak ale přemýšlím, ono to do sebe všechno zapadá.
Možná si vzpomenete, jak před pár lety Babiš pronesl, že malé a střední podniky jsou “ klišé a kecy “.
Možná si vzpomenete i na Hamáčkova partajního kolegu Mládka, který označil živnostníky za “ parazity “.
A třeba jste zaznamenali, jak před pár dny odborář Dufek prohlásil, že ty špatné restaurace mají zkrachovat a kuchaři a číšníci mají jít dělat raději svářeče. Dal tím vlastně jen za pravdu svému myšlenkovému souvěrci, toho času prezidentovi Miloši Zemanovi, který by mávnutím ruky nechal ty neschopné zkrachovat.
K tomu, aby mohla firma fungovat a generovat tržby, potřebuje zákazníky. Platí to i pro maloobchodní prodejny. Zatímco ty malé specializované prodejny jsou zavřené, na ty velké dopadnou další restrikce.
Ale proč by to někoho ve vládě mělo zajímat, že? Jejich guru, pan skutečný majitel Agrofertu, zákazníky nepotřebuje, vystačí si s dotacemi.
Tak ať si ti neschopní zkrachují.
Pavel Kovařík

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější