Výzvu „Pojďme se nebát!“ podepsalo na 50 osobností veřejného života (video)
RSS

Výzvu „Pojďme se nebát!“ podepsalo na 50 osobností veřejného života (video)

Iniciativa „Zachraňme náš stát“ včera vydala výzvu, kterou si můžete níže přečíst a v případě souhlasu také podepsat:
Parlamentní i mimoparlamentní opozice, výrazné osobnosti veřejného života, spisovatelé, hudebníci filosofové i akademici se spojili ve výzvě k občanské odvaze, aby společně řekli své důrazné NE současné vládě Petra Fialy, která zatahuje naši zemi do chudoby a války. Osobnosti z celého politického spektra vyzývají občany, aby projevili svoji odvahu a postavili se současné vládě dříve, než napáchá nenapravitelné škody.
25. únor 2023, kdy Výzva Pojďme se nebát vychází, je nejen 75. výročím komunistického převratu v roce 1948, ale současně ročním výročím cenzurního zásahu do svobody slova, který nemá v polistopadovém vývoji naší země obdoby. 25. února 2022 Fialova vláda vypnula přes soukromou společnost a na doporučení vojenských zpravodajců opoziční weby a zahájila tak přímý útok na svobodu slova v naší zemi.
Proto ve výzvě najdeme i volání po svobodě slova, která je dnes tak jako před listopadem 1989 znovu ohrožena.
„ Vláda přijímá opatření, která mají zastrašit a umlčet kritiku a udržet u moci vládu za každou cenu. Tlak na omezování plurality názorů, na ostrakizaci nositelů a hlasatelů nepohodlných myšlenek se nyní před očima mění na tvrdou institucionalizovanou cenzuru. Desítky lidí jsou stíhány za projevení politického názoru, a to již včetně představitelů politické opozice, “ uvádí se mimo jiné ve výzvě, která navazuje na předlistopadových Několik vět či Vaculíkových 2000 slov.
Pod výzvou se sešlo 50 výrazných osobností naší opoziční národní scény, publicisté  Ladislav Jakl, Petr Hájek, Michal Semín  a  Václav Hrabák,  politici či poslanci  Jiří Kobza, Zuzana Majerová, Jaroslav Bašta  a  Jaroslav Foldyna , ústavní právník  Zdeněk Koudelka , velitel Národní domobrany a lékař  Marek Obrtel , profesoři  Jiří Beran  a  Jaroslav Turánek  či umělci: hudebník  Roman Horký  z Kamelotu, režisér a choreograf  Petr Zuska , dokumentarista a spisovatel  Viliam Poltikovič , hudebník  František Hacker  z KTO, písničkáři  Pepa Nos  a  Jorek,  filosofové  Jiří Hejlek  a  Jiří Fuchs  a desítky dalších osobností.
K výzvě se mohou občané připojovat na webové stránce iniciativy Zachraňme náš stát  https://zachranmenasstat.cz/ , která výzvu iniciovala. Pomocí svého podpisu tak mohou dát občané jasně najevo co si myslí o současné vládě.

Po dnešním zveřejnění výzvy budou následovat další kroky, které budou mít za cíl řešení bezútěšné situace v naší zemi.

Výzva v PDF:  https://zachranmenasstat. cz/dokumenty/pojdme-se-nebat. pdf
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 3 Průměrně: 5 ] Článek Výzvu „Pojďme se nebát!“ podepsalo na 50 osobností veřejného života (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden