ČÍNA: Prodeje Škody Auto kolabují, i vyhlídky jsou jen špatné

ČÍNA: Prodeje Škody Auto kolabují, i vyhlídky jsou jen špatné

Prodeje Škody Auto v Číně prudce klesají a to navzdory růstu tamního trhu. Příčiny lze hledat ve zostřující se konkurenci domácích výrobců, změně preferencí zákazníků a možná také ve zhoršení vztahů mezi Českou republikou a Čínou. Uvádí se to v článku na serveru Autoforum (viz ZDE ).
Ústup ze slávy
Značka Škoda patřila donedávna mezi nejúspěšnější tradiční automobilové výrobce na čínském trhu. Inovativní a cenově přijatelné modely upravené pro čínský trh slavily u tamějších zákazníků úspěch. V současné době ale zažívá Škoda na tomto trhu ústup ze slávy. Prodeje značky tam padají i v momentě, kdy trh zažívá po koronavirovém jaru pozoruhodné oživení . Zatímco v Evropě jsme se ničeho takového pořádně nedočkali, v Číně je veselo. Červencové, srpnové, zářijové i říjnové prodeje letěly vzhůru, a to i dvouciferným procentním tempem. Škoda by z toho měla profitovat, neboť je to už dávno její největší odbytiště, pro nějž nabízí i několik specialit jako Kodiaq GT či trochu jiný, levnější Kamiq. I když jde ale o jistě žádoucí auta, ani ta škodovce z celkového pohledu nepomáhají.
Velký propad
Zmíněné měsíce byly pro škodovku jen obdobími dalšího poklesu, a to vskutku razantního – zatímco trh šel i o 10 a více procent nahoru, česká automobilka ve stejnou chvíli i o 20 a více procent klesala . Za první tři letošní kvartály tak prodala v Číně pouhých 96 171 automobilů, což je nejhorší výsledek za mnoho let. Pro srovnání – loni bylo za velkou zdí prodáno přes 372 tisíc aut značky a i když lze očekávat, že poslední kvartál celkovou bilanci citelně zlepší, meziroční pokles o 50 % může být realitou . A to v momentě, když celý trh spadne dolů možná i jen o 10 procent. Co je pozoruhodné, ani vyhlídky do budoucna nejsou růžové. Loňský rok byl podle analytiků pro Škodovku zřejmě nejlepším na mnoho let dopředu a i do budoucna očekávají celkové prodeje pod úrovní 280 tisíc vozů ročně, tedy o 35 % méně než loni.
Zpracoval Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější