Maďarský premiér Viktor Orbán: „Soros je jedním z nejzkorumpovanějších lidí na světě“

Maďarský premiér Viktor Orbán: „Soros je jedním z nejzkorumpovanějších lidí na světě“

http://v4novaevropa.cz/wp-content/uploads/2020/11/00-63.mp3Píše
BREITBARTMaďarský premiér Viktor Orbán označil miliardářského plutokrata George Sorose za „jednoho z nejzkorumpovanějších lidí na světě“ poté, co vyzval Evropskou unii, aby přiměla Maďarsko a Polsko podřídit se hodnotám „otevřené společnosti“.
„George Soros vyhrožuje Maďarsku a Polsku,” řekl v pátek pro Kossut Rádió premiér Orbán, když poukazoval na veřejný lobbing 90letého arciaktivisty vůči EU, který připravuje konzervativně vedené středoevropské země o financování.
„George Soros je jedním z nejzkorumpovanějších lidí na světě; má v kapse spoustu politiků, kteří teď chtějí vydírat Maďarsko a Polsko za přístup k fondům EU, pokračoval Orbán, a obvinil miliardáře , že šíří „absurdní výroky o své zemi.“
Soros mimo jiné tvrdil, že „Orbán vybudoval v Maďarsku propracovaný kleptokratický systém, který okrádá zemi. Částku, o kterou obohatil svou rodinu a přátele, je těžké odhadnout, ale mnoho z nich se stalo neobyčejně bohatými“ v nedávném článku – bez jisté míry ironie, vzhledem k jeho vlastnímu obrovskému jmění a dřívějšímu odsouzení za obchodování zasvěcených osob .
Maďarsko a Polsko se střetávají s establishmentem EU a jeho globalistickými spojenci poté, co se nedávno rozhodli vetovat jeho navrhovaný sedmiletý rozpočet, který obsahoval ustanovení, jež by je podle názoru polského ministra spravedlnosti Zbigniewa Ziobra zredukovala na „politické a institucionalizované zotročení “.
Na povrchové úrovni jsou dotčená ustanovení nekontroverzní a zavazují členské státy EU k prosazování evropských hodnot a takzvaného „právního státu“.
Maďaři a Poláci v nich však spatřovali mechanismus, který by konzervativní země připravil o jejich podíl na finančních prostředcích EU, pokud by se nepodřídily politickým agendám dominantních států EU – především Německa a Francie – které popudilo trvalé odmítání Maďarska a Polska přijmout jejich snahy o zavedení povinných kvót na přerozdělování migrantů .
EU také protestuje proti úsilí Polska reformovat své soudy . EU charakterizuje reformy jako útok na nezávislost soudnictví, ale Poláci trvají na tom, že to jsou jen pokusem narušit nepotistické dědictví bývalého komunistického režimu (a domácí záležitost, do níž by zahraniční činitelé v žádném případě neměli zasahovat).
„Při rozhovorech u kulatého stolu mezi polskými komunisty a demokratickou opozicí v roce 1989 směl tehdejší prezident generál Wojciech Jaruzelski – muž, který řídil polskou vládu stanného práva pro Sověty – navrhnout zcela novou lavici soudců z komunistické éry, aby personálně obsadili postkomunistické soudy. Tito soudci dominovali našemu soudnictví další čtvrtstoletí. Některé zůstávají na místě,” vysvětlil Polský premiér Mateusz Morawiecki v roce 2017.
Polsko a Maďarsko mají určitý důvod se domnívat, že ustanovení o právním státě by byla použita jako způsob, jak vynutit jejich dodržování, přičemž místopředsedkyně Evropského parlamentu Katarina Barleyová z Německa navrhla, aby byly „ finančně vyhladověny “ před hlasováním, při němž uplatnily své veto.
Soros se zase pokusil vykreslit polsko-maďarské veto jako sobecké a nezodpovědné, „přichází v okamžiku, kdy Evropa trpí nebezpečným přívalem případů COVID-19“ – i když polská a maďarská vláda by mohly rozumně odseknout, že to nebylo jejich rozhodnutí přiřadit doložky o trestu za údajné porušování hodnot k rozpočtu, který mohl omezit jeho působnost na pomoc koronavirům a ekonomická opatření.
„EU si nemůže dovolit dělat kompromisy ohledně ustanovení o právním státu. Jak zareaguje na výzvu, kterou představuje Orbán a [polský vůdce Jarosław] Kaczyński, určí, zda přežije jako otevřená společnost věrná hodnotám, na nichž byla založena, trval na svém miliardář.
„Kdybyste někdy chtěli vědět, jak Sorosův plán funguje, tady to je,„ uvedl maďarský státní tajemník pro mezinárodní komunikaci a vztahy, Zoltán Kovács, v přímé reakci .
„[George Soros] navrhl v roce 2015 daňové sankce vůči těm, kdo nepřijímají migranty. Dnes jsme svědky finančního vydírání a politické odplaty zprovozněné orgány EU,„ vysvětlil.
„Nenechme se mýlit, „debata o právním státu“ EU se nikdy netýkala skutečného „právního státu“. Podíváme-li se zpět na posledních pět let, jasně vidíme, jak téma právního státu nabralo na síle pokaždé, když liberální, promigrační síly EU nedokážou vnutit svou vůli členským státům, jako je Maďarsko a Polsko, které se staví proti migraci,” rozvedl v oficiálním blogu příspěvek, který poskytuje časovou osu událostí .
The post Maďarský premiér Viktor Orbán: „Soros je jedním z nejzkorumpovanějších lidí na světě“ appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější