Sdružení českých taxikářů z.s. požaduje po vládě konkrétní kompenzační balíček pro pomoc odvětví taxislužby

Sdružení českých taxikářů z.s. požaduje po vládě konkrétní kompenzační balíček pro pomoc odvětví taxislužby

Většina taxi dispečinku přešla na náhradní program-rozvoj zboží, jídla, balíčků a tak dál. Jak hlásí pan Krátký z dispečinku Liftaga „práci řidičů zajišťuje a zlepší tím mobilitu ve městě“. Nemá pravdu, krade práci těmto dopravcům, kteří se danou službou přímo zabývají a mají k ní příslušná povolení, například Rohlík, Alza, Dáme jídlo a jiní, kteří ale mají své vozy na tyto služby vybavené a přizpůsobené, včetně povolení a jiných dalších předpisů a nařízení, např. hygienické předpisy a odpovědnost řidiče, pojištění nákladu a např. školení z veterinární správy pro přepravu zvířat.
Pan Krátký z Liftaga a ostatní zprostředkovatelé taxi míchají jablka s hruškami, ale hlavně, oni tím mají svůj byznys a příjem zajištěn formou provize z realizované zakázky.
Svým dominantním postavením vydělávají na úkor všech řidičů v daných odvětvích a řidičů taxi, kteří začínají vozit pečivo, vonící jídlo, špinavé balíky a následně přepravují zákazníky. Je to nesmysl a ve vztahu k zákazníkovi zcela nepřijatelné, a to i z pohledu zákona č. 111/1994 Sb.
Drahá pojistka speciálně na vůz taxi není v těchto případech na místě, vzhledem k tomu, že
nepokrývá veškerá rizika, kterými se taxislužba v současné době zabývá, resp., kdy tyto alternativy v rozporu se zák. č 111/1994 Sb. Nabízejí zprostředkovatelé taxislužby – dispečinky.
Vláda zcela zapomíná na obrovský sektor, kdy je evidováno 57 000 řidičů taxislužby a které využívají i politici a státní aparát.
Vyhlášená kompenzační podpora je zcela nedostatečná, krom toho existují nejednotné postoje finančních úřadů, kdy ani jeden finanční úřad neví, jaký postoj má zaujmout k dané problematice.
Přitom, dle usnesení vlády na ní nárok máme. V naší malé provozovně nejsme schopni splnit nařízení vlády-rozestupy dvou metrů.
Vláda často a asi s úmyslem přehlíží náš sektor taxi jako takový. Taxislužba je práce jako jakákoli jiná,vykonávají je lidé, kteří mají své rodiny a děti, většina svou práci dělá poctivě a svědomitě ku prospěchu všech zákazníků. Nutnost zachování klasické taxislužby na úrovni, kam ji chceme dostat jezcela nevyhnutelná, nikoli snaha se jí snažit zlikvidovat. Mělo by to být v zájmu vlády, zákazníků i nás.
My řidiči OSVČ nedostáváme žádné dotace a investiční pobídky na rozvoj, jako nadnárodní korporace a velké společnosti, která naopak ještě vláda podporuje. Vláda by naopak měla podpořit dle její vyjádření české podnikatele.
Sdružení českých taxikářů z.s.
Příspěvek Sdružení českých taxikářů z.s. požaduje po vládě konkrétní kompenzační balíček pro pomoc odvětví taxislužby pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější