Redaktorům České televize hrozí, že budou muset začít říkat pravdu

Redaktorům České televize hrozí, že budou muset začít říkat pravdu

JORDANKA JIRÁSKOVÁ
Snad nikdy nebylo v ČT takové dusno, jako teď, kdy začala konečně úřadovat rada České televize a dělat svoji práci.


Fridrichová, Wollner, Moravec a nejen ti, se drží na obrazovce České televize pevněji, než Putin prezidentského křesla.
První hrozbou pro ně bylo dosazení nových členů rady.
Když byla v květnu do Rady ČT zvolena Hana Lipovská, Xaver Veselý a Pavel Matocha, vyvolalo to značný rozruch. Jelikož jsou to lidé jiného smýšlení, než byly doposud veřejnoprávní stálice zvyklé.
Źe právě to je správně? Že by v radě měla být zastoupena všechna názorová spektra?
Že je dobré, aby se členkou rady stala vzdělaná žena a vynikající ekonomka?
Ano, ale to by nemělo být hospodaření České televize tak … řekněme zvláštní, aby se pan ředitel nemusel hystericky obávat o jeho zveřejnění.
Právě Hana Lipovská je pro svoje snahu zredukovat mrhání financemi největším trnem v oku stoupenců „staré“ dojné veřejnoprávní televize, která krmila hromadu vyžírek Českého showbyznysu.
Když chtěla Lipovská na konci léta vidět zblízka hospodaření České televize, tak si z ní ředitel Dvořák z pozice vrchního určovače pravdy veřejně vystřelil a pozval ji do hasičárny a výrobny ledu . Ohromně si u toho užíval svou nadřazenost. Odveta na sebe ale nenechala dlouho čekat a za prohlídku ledu, poslala nová rada k ledu celou dozorčí komisi.
Komise je jediný orgán, který vidí do hospodaření České televize a hlavně přehlíží letité mrhání penězi vydřenými od koncesionářských poplatníků. Proč právě to vyvolalo u veřejnosti takový odpor a choutky zlikvidovat Hanu Lipovskou? Chodili jí výhružky a nadávky. Ta dáma by zcela vážně, měla mít ochranku.
Do odboje se pustili i tradiční zastánci (rádoby) liberální levice – Hrušínský, Geislerová a řada moderátorů ČT, jejichž korýtka jsou nyní v ohrožení.
Proč takový povyk za výměnu komise? Co tak hrozného ČT skrývá?
Volba nové komise proběhla včera. A dle očekávání začala dramaticky. Člen rady, Šarapatka chtěl mermomocí na úvod přečíst dopis od ředitele Dvořáka. Byl to kádrový posudek kandidátů, kteří by se v žádném případě neměli dostat do dozorčí rady.
I přes několik upozornění pana Matochy, že se jedná o protiprávní jednání a snahu ovlivnit volbu, Zdeněk Šarapatka nakonec dopis stejně dramaticky přednesl.
Po celodenním jednání byli nakonec do komise nově zvoleni: Eva Hubková, Petr Juchelka, Jan Lamser, Zuzana Prokopcová a Michal Petrman.
Tolik k dění v socialistické televizi. V příštím článku rozebereme, jak se nové radě líbí platy redaktorů Wollnera, Fridrichové, Moravce a Železného.


Jordanka Jirásková  

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější