EU hrozí, že přestane jednat o brexitu, pokud Británie nepřijme požadavky Bruselu

EU hrozí, že přestane jednat o brexitu, pokud Británie nepřijme požadavky Bruselu

http://v4novaevropa.cz/wp-content/uploads/2020/11/00-80.mp3Píše
BREITBARTJednání o dohodě o brexitu ukončíme, pokud Británie neustoupí požadavkům Evropské unie, řekl britský vyjednávač nejvyššímu představiteli Bruselu, protože v posledních týdnech ubíhají hodiny, neočekává se, že Británie konečně a plně opustí blok.
Rozhovory mezi evropským mocenským blokem a jeho někdejším členem se sice vlekly roky, ale od prvního dne je zásadně ochromuje prostá skutečnost, že obě strany si přejí tak radikálně odlišné výsledky; cokoliv, co by se blížilo vstřícnosti, by bylo v konečném důsledku zradou jejich vlastních zájmů.
Hlavní vyjednavač EU Michel Barnier, očividně podrážděný tím, že Británie odmítá ustoupit ze svých vlastních červených linií, údajně řekl svým britským protějškům, že pokud do dvou dnů nevyhoví jeho požadavkům, rozhovory v podstatě skončí, píše The Guardian .
List poznamenává, že požadavek přišel v úterý během hovoru s Zoomem – fyzické rozhovory byly kvůli koronaviru zrušeny až do konce tohoto týdne – a že evropští vyjednavači by mohli doufat, že požadavek zvýší tlak na Borise Johnsona, aby zmírnil svůj postoj.
Tvrzení o Barnierově požadavku přichází týden po vyjádření mluvčího Borise Johnsona, který prohlásil, že nadále přetrvává názor britských vyjednavačů, že by bylo lepší opustit Evropu plně na konci letošního roku bez dohody, než odejít se špatnou dohodou. Mluvčí řekl: „Premiér řekl, že si je neuvěřitelně jistý, že Spojené království bude prosperovat s dohodou o volném obchodu s EU nebo bez ní.”
Mluvčí ilustroval, kde tření zůstalo, a řekl: „Závažné otázky přetrvávají, zejména pokud jde o takzvané rovné podmínky a rybolov. Usilovně pracujeme na nalezení řešení, která plně respektují suverenitu Spojeného království, ale zdaleka není jisté, že se dohoda ukáže jako možná, a čas se nyní velmi krátí.”
Otázky ohledně dohody se nakonec scvrkávají na to, jak se obě strany dívají na budoucnost. Britští vyjednavači vidí takzvaný kanadský vztah mezi Velkou Británií a EU, kde obě strany volně obchodují, ale kde je Británie nezávislým státem a svobodně se prosazují ve světě, jak je typické pro suverénní státy. Pro Evropskou unii by měl být svět po odchodu z EU co nejpodobnější světu před odchodem z EU, kdy je Británie povinna dodržovat určitá evropská pravidla a omezení.
Obzvláště důležité pro Evropu je, aby se Británii zabránilo – pod hrozbou trestu – „podkopávání“ Evropské unie změnou vlastních zákonů nebo snahou stát se v budoucnu konkurenceschopnější. Brexitáři tvrdí, že znovuzískání této svobody podtrhuje celý smysl projektu brexitu, a bez něj by byl odchod národa „pouze ve jménu brexitu“.
Předsedkyně Evropské komise, Ursula von der Leyenová zdůraznila názor EU, že Británie musí ve středu změnit svůj postoj, a znovu narážela na „rovné podmínky“ bruselských požadavků, které by Spojené království trvale spojovaly s blokem. Řekla Evropskému parlamentu: „Toto jsou rozhodující dny pro jednání se Spojeným královstvím. Ale upřímně řečeno, Dnes vám nemohu říci, jestli nakonec dojde k dohodě… Uděláme vše, co je v našich silách, abychom dosáhli dohody, jsme připraveni být kreativní. Ale nejsme připraveni zpochybňovat integritu jednotného trhu, hlavní ochranu evropské prosperity a bohatství.”
V diskusi o možných trestech, které by Evropa mohla vyměřit Británii, pokud by se v budoucnu rozhodla pro vlastní cestu, von der Leyenová pokračovala: „Chceme vědět, jaké opravné prostředky jsou k dispozici pro případ, že by se jedna strana v budoucnu odchýlila, protože důvěra je dobrá, ale právo je lepší.”
Tento nejnovější vývoj není v žádném případě prvním případem, kdy strana rozhovorů o brexitu bude požadovat, aby druhá strana byla pružnější, nebo dokonce, že se zhroutila. Britští vyjednavači vyzvali Evropu, aby počátkem měsíce projevila větší „flexibilitu“, a varovali, že rozhovory by jinak mohly ztroskotat – v podstatě jde o zrcadlové komentáře k těm, které tento týden vydal Brusel.
Minulý měsíc byly řeči ještě robustnější, britský premiér Boris Johnson senzačně odešel od jednání, prohlásil je za neúspěšné a poznamenal, že je zbytečné, aby pokračovali , protože žádná ze stran není schopna ani ochotna vyhovět druhé straně. Nehledě na to byli vyjednavači ani ne za týden zpátky u stolu, jako by se nic nestalo.
The post EU hrozí, že přestane jednat o brexitu, pokud Británie nepřijme požadavky Bruselu appeared first on V4 nová Evropa.cz .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější