Šokující výsledek: pro Čechy je garantem bezpečí… Kreml. Názor

Šokující výsledek: pro Čechy je garantem bezpečí… Kreml. Názor

Takové obdivuhodné (na pozadí neustále anti ruské rétoriky) výsledky ukázal výzkum veřejného mínění provedený v zemích Visegrádské čtyřky Mezinárodním republikánským institutem. Byl zveřejněn v den summitu NATO v Bruselu. Co vysvětluje fenomén ruského vlivu v Česku, Slovensku, Polsku a Maďarsku? Komentář politologa a občanského aktivisty Jana Miklase.
„Jednou ze zásadních skutečností obliby ruských informačních webů u nás je to, že nastavuje zrcadlo pokrytectví a dvojímu metru západu, který čouhá jako sláma z bot ze západních sdělovacích prostředků, vyjádření politiků i prozápadních aktivistů i neziskovek, včetně stále dokola omílané mantry o „západních hodnotách”. Oni se ve skutečnosti stali vyprázdněnou floskulí bez konkrétního obsahu a tvrdě kontrastující s každodenní skutečností života euroatlantické civilizace”, řekl Sputniku Miklas.
Jan Miklas: Příklady? Jedním z těchto příkladů je tolik proklamovaná svoboda slova, která je ve skutečnosti proměněná „v politickou korektnost”. Ona více než jakákoli cenzura svazuje veřejnou debatu a vyřazuje z debaty všechna témata, která neodpovídají vzoru liberálně demokratických hodnot. Jejich odpůrce vnímají jako extrémisty, jsou marginalizováni a dehonestováni v médiích, dokonce i postihováni v zaměstnáních — pokud zastávají funkce s veřejným přesahem. Typickým příkladem nevěrohodnosti západních médií a jejich dvojího metru je i zpravodajství ze Sýrie, kde česká a západní média bez jakéhokoli ověřování přebírají tendenční zprávy z oblasti ovládané proislamistickou Syrskou opozicí Al-Nusrá. Ona do své oblasti nepustí žádné zahraniční novináře. Západní média bez jakýchkoli skrupulí a ověřování přebírají jejich zprávy do hlavních médií a označují je za „objektivní a nezávislé” zpravodajství. Proč to dělají? Jenom proto, že je toto hnutí účelově označeno za „demokratickou opozici” a je podporováno a financováno západem, zejména USA, protože bojuje proti Asadovi, který je spojenec Ruska.
Ale zastavme se ještě u jednoho zajímavého aspektu průzkumu: většina Čechů a Slováků by chtěla považovat za garanta své bezpečnosti Rusko. Dá se tomu vůbec věřit?
Ano, navzdory tvrzením o „ruské hrozbě” pro západ naopak roste počet těch, kteří vnímají ohrožení v globální politice USA, a nikoli v Rusku. Naopak Rusko se má stát partnerem pro bezpečnost. Více než polovina Slováků si podle průzkumu myslí, že přítomnost sil Spojených států je důvod, proč vzrůstá napětí a nebezpečí v regionu. A 75 % Slováků věří, že Rusko má být partnerem, který bude garantovat bezpečí. V Česku má stejný názor 59 % dotázaných, v Maďarsku 54 % a 35 % Poláků. Dá se tomu věřit? Já vím, jaký typ nálady převažuje dnes mezi obyčejnými lidmi a odpovím stručně. Daný průzkum odráží skutečnost mnohem více než propagandistické mantry o ruské hrozbě.
zdroj: cz.sputniknews.com
Příspěvek Šokující výsledek: pro Čechy je garantem bezpečí… Kreml. Názor pochází z ČeskoAktuálně.cz
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější